Mały miejski, sportowy i elektryczny taki jest nowy koncept Renault ZOE e-Sport

Rozmiar tesktu A A A
-
Mały miejski, sportowy i elektryczny taki jest nowy koncept Renault ZOE e-Sport
Renault ma bardzo długą historię związane ze sportami samochodowymi. Także w zakresie aut elektrycznych mocno angażuje się w te zawody. Teraz nadszedł czas aby pokazać swoje umiejętności na publicznej ulicy. W Genewie największy francuskie producent pokazał model Renault ZOE e-Sport. Samochód mimo swoich małych wymiarów nie wygląda na dużo. Jednak nie jeden sportowy samochód będzie go widział nie w tylnym lusterku, a raczej w przedniej szybie i to przez nawet 400 km. Bo tyle wynosi zasięg małego elektrycznego sportowego samochód Renault ZEO e-Sport.


Fot. Renault

Samochód przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 3.2 sekundy. Pod maską a dokładnie przy dwóch kołach znajdują się silniki elektryczne, które osiągają sumaryczną moc 460 KM, co jest o 190 KM więcej niż zezwalają przepisy w elektrycznej Formule. Z racji silnika elektrycznego brakuje tutaj tradycyjnej przekładni. Tak więc przyspieszenie auta jest cały czas równomierne. Waga samochodu to zaledwie 1400 kg, z czego 400 kg przypada na 40 kWh akumulatory. Oprócz sportowych walorów, nowy koncepcyjny Renault zachwyca swoją stylistyką. Nadwozie emanuje dynamiką i energią. Ładnie wkomponowane w przedni zderzak światła do jazdy dziennej w kształci litery C, nadają całej konstrukcji nowoczesności. Na wnętrze auta żaden kierowca raczej nie będzie mógł narzekać. Na wyposażeniu znajdują się kubełkowe fotele marki Recaro obszyte w alcacentrę. Renault nie był by sobą gdyby nie prowadził czegoś dziwnego do samochodu. Jest to kwadratowa kierownica, która rzekoma zapewnia kierowcy lepszą widoczność. Ponadto auto wyposażone zostanie w specjalną klatkę pozwalająca na starty na torach wyścigowych.

Fot. Renault

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-14 03:16:05
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Maly-miejski--sportowy-i-elektryczny-taki-jest-nowy-koncept-Renault-ZOE-e-Sport

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt