Nowy RCZ jeszcze agresywniejszy

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy RCZ jeszcze agresywniejszy
Pierwszy raz ten model Peugeota ujrzał świat w 2007 roku, na targach we Frankfurcie, tyle że jako Concept. Po okresie 3 lat, w 2010 trafił na rynek. W 2012 przedstawiona zostanie najnowsza odsłona tego modelu, która trafi do salonów na początku przyszłego roku.


Lifting po tak krótkim czasie związany jest przede wszystkim z dostosowaniem RCZ do aktualnego trendu designerskiego francuskiego producenta. Drugim powodem jest położenie gruntu pod najbardziej sportową wersję tego modelu, z oznaczeniem R, która będzie miała silnik o pojemności 1.6, ale za to z mocą 263KM. "R" zostanie przedstawiona na targach jako RCZ R Concept.

Wymiary nowego, dwudrzwiowego Coupe RCZ, pozostały takie same, a więc wynoszą 4,29m długości; 1,96m szerokości z lusterkami i 1,36 m szerokości. Peugeot dostępny będzie z trzema silnikami - również tymi samymi, co dotychczas. Do dwóch będzie dopływała benzyna, a do jednego "ropa". Obydwie jednostki benzynowe są o pojemności 1.6l i mocy 156KM ( 240Nm ) lub 200KM ( 275Nm ), wyposażone w 6-biegowe manualne skrzynie. Mocniejszy, 200-konny silnik, występuje także z automatyczną, 6-biegową skrzynią. Diesel w tym modelu będzie miał pojemność 2 litrów i moc 163 koni ( 340 Nm ).

Do palety kolorów lakierów RCZ dodane zostały dwa nowe - Guaranja Brown i Eritrea Red. Samochód otrzymała także 2 nowe rodzaje felg 19”.

Mimo, iż wymiary samochodu z zewnątrz nie uległy zmianie, wewnątrz trochę miejsca jednak przybyło. Przykładowo zwiększył się bagażnik. W nowym RCZ jest on o 30 litrów bardziej pojemny i wynosi 384l, a przy złożonych siedzeniach nawet 760 litrów.

Kolejna modernizacja wnętrza, to jego wystrój. Dołożono nowe opcje wyposażeniowe, zwiększył się też pakiet podstawowego i opcjonalnego wyposażenia. Ponadto RCZ dostępny będzie z 7-calowym monitorem dotykowym, o rozdzielczości 800x480, z wbudowaną nawigacją.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-19 17:16:08
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-RCZ-jeszcze-agresywniejszy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt