Kia Lotos Race - kwalifikacje w Poznaniu

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Lotos Race - kwalifikacje w Poznaniu
Dzisiaj odbyły się w Poznaniu 2 rundy kwalifikacyjne, decydujące o pozycjach startowych w jutrzejszych dwóch wyścigach. Nie obyło się bez niespodzianek, dużą rolę w ustaleniach wyników miały warunki atmosferyczne nad Poznaniem.


Pierwsza runda kwalifikacyjna okazała się szczęśliwa dla Bartłomieja Mireckiego, który walczył do samego końca. Za nim uplasował się Filip Tokar, tracąc zaledwie 0,171 sekundy. Z trzecim czasem pierwszą klasyfikację zakończył Michał Dobrowolski, tracąc do pierwszego miejsca 0,524 sekundy. Wicelider klasfikacji ogólnej, Zbigniew Łacisz, zajął czwarte miejsce, z wynikiem gorszym o 0,712 sekundy.

Na torze panowała lekka mżawka. Wszyscy kierowcy, spodziewając się raczej pogorszenia pogody, zdecydowali się na nie korzystanie z opon przeznaczonych na suchy tor. Decyzja ta okazała się niestety błędna i nad Poznaniem zawitało słońce, które usuneło z toru ostatnie pozostałości deszczu. Na szczęście cała kwalifikacja odbyła się bez poważnych przeszkód i każdy z 20 kierowców dojechał bez większych problemów, choć nie obyło się bez opuszczenia toru przez niektórych kierowców. Mirecki zdecydował się na zmianę opon na "slicki", co pozwoliło mu w ostatniej minucie zepchnąć Tokara na drugie miejsce.

Druga runda należała do Stanisława Kostrzaka, który już nie jeden raz pokazał, że potrafi zaskoczyć. Tym razem, z wynikiem 2:03:995, zajął pierwsze miejsce. Jednak pomimo dobrego wyniku, pierwsza kwalifikacja mu się nie powiodła - jutro wystartuje dopiero z 8 miejsca. Z minimalnie gorszym czasem, a dokładnie 0,001 sekundy, drugie miejsce w drugiej rundzie kwalifikacyjnej zajął Michał Dobrowolski. To dało mu możliwość wyprzedzenia Filipa Tokara i zarezerwowało drugą pozycję startową na jutro. Natomist Filip Tokar rozpocznie jutro wyścig z 3 miejsca. Trzeci wynik drugiej rundy należał do Macieja Struka, jednak wystartuje jutro dopiero z siódmego miejsca. Z kolei mimo uzyskania dopiero szóstego czasu w drugiej rundzie, z pierwszego miejsca wystartuje Bartłomiej Mirecki.

Druga kwalifikacja rozpoczęła się już ze słoneczną pogodą, na całkowicie suchym torze. Runda ta okazała się pechowa dla Bartłomieja Jakubowskiego, który już na początku kwalifikacji zgubił zderzak. Naprawa zajeła prawie cały czas przeznaczony na kwalifikację i dalsza walka o uzyskanie dobrego czasu była już stracona.

Jutro wyścig rozpocznie się o 11:50, gdzie do pokonania będzie 2x12 rund, wsumie niecałe 49 km na wyścig.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-08-25 22:07:04
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Kia-Lotos-Race-kwalifikacje-w-Poznaniu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt