Mercedes Concept IAA - Inteligent Aerodynamic Automobile

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes Concept IAA - Inteligent Aerodynamic Automobile
Aerodynamiczny cud motoryzacji. Koncepcyjny samochód niemieckiego producenta otwiera całkowicie nowy akapit w motoryzacji. Model ten jako pierwszy 4 osobowy Coupe posiada wartość oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,19 Cx. Jest to jednak wartość, którą samochód osiąga po przekroczeniu 80 km/h. Oprócz niskiego oporu powietrza, Concept IAA to także kolejny krok w digitalizacji rynku motoryzacyjnego.


Fot. Mercedes

Najnowszy koncepcyjny samochód niemieckiego producenta, zaskakuje swoją stylistyką. Jednak samochód nie otrzymał takiej formy z przypadku. Każdy element, nadwozia spełnia odpowiednie normy, tak aby w całości uzyskać wartość oporu powietrza na poziomie 0,25 Cx. Ta wartość utrzymuje się aż do momentu, kiedy samochód rozpędza się do 80 km/h. Wtedy zaczyna się transformacja nadwozia, której efektem końcowym jest obniżenie oporu powietrza do zaledwie 0,19 Cx. Aby osiągnąć ten wynik o zmniejszonej wartości, samochód między innymi wydłuża swój tył aż o 39 cm, zamyka wloty powietrza jak też zmienia kształt felg.

Fot. Mercedes

Mercedes na dotyk. W nowym koncepcyjnym samochodzie Mercedesa, wszystko działa na dotyk. Samochód pozbył się najbardziej elementarnych mechanicznych elementów z którymi kierowca lub pasażer musi mieć styczność. Drzwi otwierają się na dotyk, ustawienia fotela działa poprzez zmiany ustawień na dotykowym panelu. Sterowanie klimatyzacji odbywa się na dotykowym ekranie. Samochód w pełni zdigitalizowany.

Fot. Mercedes

Wygląd oraz funkcjonalność to powiew przyszłości, jednak jednostka napędowa już dostępna. Concept IAA nie jest samochodem wyłącznie elektrycznym lub też na wodór. Posiada jednostkę benzynową, która otrzymuje dodatkowej mocy poprzez silnik elektryczny i zasilanie z baterii. Moc tego silnika wynosi 279 KM. Jazda wyłącznie na elektrycznym silniku i baterii ma starczyć na pokonanie odległości wynoszącej 66 km.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-19 22:47:48
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-Concept-IAA-Inteligent-Aerodynamic-Automobile

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt