Mercedes GLA - nowy, uzupełniający ofertę SUV w niemieckiej rodzinie

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes GLA - nowy, uzupełniający ofertę SUV w niemieckiej rodzinie
Na 65 targach IAA we Frankfurcie będziemy mieli okazję poznać wiele nowości motoryzacji. Jedną z ciekawszych propozycji zaprezentuje niemiecki producent, będzie nim SUV z przedziału segmentu C. Nowa konstrukcja zaokrągla design, który odziedziczyła ze starszych stażem modeli. Widać w tym pojeździe, że producent ze Stuttgartu odpuszcza z mocnymi i ostrymi zakończeniami, na rzecz bardziej wygładzonych. Można by uznać, że nowy model stanowi pierwowzór designu Mercedesa na najbliższych kilka lat.
Wymiary nowego przybytku w rodzinie Mercedesa, to 4,42 m długości, 1.80m szerokości i 1.49m wysokości. Samochód dzięki temu będzie stanowił uzupełnienie oferty w segmencie SUV'ów niemieckiego producenta. Model wyposażony został w pojemny bagażnik, którego pojemność wynosi 421l. Przy złożeniu tylnych siedzeń, miejsce na bagaże zwiększa się do 836l. W przypadku wybrania specjalnego pakietu, w tylnej kanapie pojawia się jeszcze dodatkowe 60l miejsca, bez utraty możliwości przewiezienia osób.Wnętrze nowego Mercedesa wykonano z akcentami luksusowymi. Mocno skopiowany układ z nowej A-klasy, jest trochę sprzeczny z obrazem przeciętnego SUV'a, gdzie raczej oczekiwało by się bardziej stonowanego i statycznego układu, aniżeli sportowych linii. Nie pomagają tutaj nawet wykonane z laminatu wstawki drewniane; lepiej gdyby inżynierowie wzorowali się na modelu GLK, z odpowiednimi modyfikacjami odmładzającymi.Na rozpoczęcie nowy Mercedes GLA otrzyma tylko 4 jednostki napędowe. Podział na typy będzie po równo, dwie jednostki benzynowe oraz dwie wysokoprężne. Każdy z silników będzie standardowo wyposażony w system Start&Stop. W przypadku skrzyni biegów, każdy model za wyjątkiem GLA 250 oraz 220 CDI, będzie posiadał 6-biegową manualną skrzynię. Wymienione wersje napędowe otrzymają 7-biegową automatyczną dwustopniową przekładnię. Ta skrzynia będzie także w standardzie przy dodatku z napędem na wszystkie koła, znanym też jako 4MATIC.

SilnikPojemnośćMocMoment obrotowyPaliwo4MATIC
GLA 2001.6l156 KM250 NmBenzynaNie
GLA 2502.0l211 KM350 NmBenzynaTak
GLA 200 CDI2.2l136 KM300 NmDieselTak
GLA 220 CDI2.2l170 KM350 NmDieselTak
Nowy Mercedes GLA wyposażony będzie w dużą ilość systemów bezpieczeństwa, na przykład zapobiegający najechaniu na poprzedzający samochód podczas ruszania spod świateł, czy też automatycznie hamujący, gdy zajeżdża nam drogę inny uczestnik drogi. Jest to tylko ułamek z nowych aktywnych systemów bezpieczeństwa, w które wyposażyć będzie można ten model. Dla ułatwienia codziennego użytku, dostępny jest między innymi system do automatycznego parkowania, czy też mechanizm ostrzegający kierowcę o tym, że inny samochód znajduje się w martwym punkcie.

Nowość Mercedesa będzie można zobaczyć pierwszy raz na targach IAA we Frankfurcie od 12 września. Do składania zamówień poczekać trzeba do początku Listopada, zaś u handlowców model pojawi się na początku 2014 roku i wtedy też otrzymają go pierwsi klienci.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-09-08 12:17:50
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-GLA-nowy--uzupelniajacy-oferte-SUV-w-niemieckiej-rodzinie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt