Miasto z najbardziej bezpiecznymi ulicami na świecie

Rozmiar tesktu A A A
-
Miasto z najbardziej bezpiecznymi ulicami na świecie
Trendy się zmieniają, producenci prześcigają się coraz to nowymi rozwiązaniami multimedialnymi. Prezentują lepsze silniki. We wszystkich tych dziedzinach następuje co kilka lat przetasowanie. Jedynie Volvo w jednej dziedzinie motoryzacji pozostaje królem, gdzie nawet w pobliżu tronu nikt się nie przewija, a jest to bezpieczeństwo. Żadna inna marka nie przywołuje skojarzenia bezpieczeństwo drogowe jak szwedzki producent.


Fot. Volvo

Wraz z 2012 roku Volvo wzięło sobie do serca całkowite zlikwidowanie, śmiertelnych wypadków w samochodach tego producenta. Już teraz prezentując coraz to nowsze samochody, przechodzi skalę różnych instytucji testujące bezpieczeństwo samochodu. Są to jednak zderzenia symulowane, a symulacja nigdy nie jest tak dobra jak prawdziwe zdarzenie. Aby móc zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo w swoich samochodach, Volvo postanowiło zbudować sobie miasteczko o nazwie AstaZero. Nazwa bierze się od Active Safety Test Area Zero, co oznacza nic innego jak Testowy teren dla aktywnego bezpieczeństwa, zaś zero bierze się od planu usunięcie wszystkich śmiertelnych wypadków w samochodach szwedzkiej marki.

Fot. Volvo

AstaZero to pierwszy na świecie poligon testowy, który w naturalny sposób jest w stanie zaprezentować zdarzenia uliczne. Teren ten podzielony został na 4 strefy, miasto, droga podmiejska, autostrada oraz droga dużą ilością pasów. Na przygotowanym przez Volvo terenie, producent będzie w stanie przetestować wszystkie zdarzenia uliczne na jakie może natrafić kierowca. Od zapadania w sen, po wyskakujące dzieci czy nawet zwierzęta na drogę. Dzięki tej gigantycznej inwestycji Volvo, jest o duży krok bliżej zrealizowania swojej wizji na 2020 roku, zero śmiertelnych wypadków w samochodach szwedzkiego producenta.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-08-22 21:12:09
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Miasto-z-najbardziej-bezpiecznymi-ulicami-na-swiecie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt