Miejska sportowa Ford Puma powraca jako crossover

Rozmiar tesktu A A A
-
Miejska sportowa Ford Puma powraca jako crossover
Ford Puma, model amerykańskiego producenta, który produkowany był w latach 1997-2002 powraca. W 2019 roku na rynku zadebiutuje nowa generacja auta, w mocno odmienionym nadwoziu. Samochód będzie nadal przynależeć do segmentu B, jednak z tą różnicą, że będzie to crossover. Ford Puma idealnie wstrzeliwuje się pomiędzy bestsellerem Ford Fiesta, a SUVem Ford EcoSport, oferując połączenie dynamiki pierwszego oraz podwyższony komfort drugiego. Auto cechują dynamiczne nadwozie połączone z najnowszymi technologiami.


Fot. Ford

Ford Puma oferowany będzie w 10 kolorach nadwozia. Standardowo auto dostępne będzie wraz z 17 calowymi felgami, które opcjonalnie zamienić można na 19 calowe. Nie zabraknie także wersji z bardziej sportową stylistyką ST. Pod maską miejskiego crossovera amerykańskiego producenta zobaczymy jednostki ze wsparciem elektrycznym. Silniki wykorzystujące układ hybrydowe otrzymały dodatkowe 50 Nm, które odciążają silnik benzynowy. Co przekłada się na lepszą sprawność jednostki aż o 9 procent. Silnik hybrydowy wykorzystywany będzie w dwóch wersjach silnik EcoBoost o pojemności 1.0l, będzie to wariant 125 KM oraz 155 KM.

Fot. Ford

Auto oferowane będzie też bez wsparcia elektrycznego. Pod maską znajdzie się tradycyjny EcoBoost o mocy 125 KM. W przeciwieństwie do hybrydowej wersji spalanie będzie na poziomie 5,8l na 100 km, a więc o 0,4l więcej niż w przypadku hybrydy. Po premierze modelu zaprezentowane zostaną także silniki wysokoprężne oraz dwusprzegłowa automatyczna przekładnia z siedmioma stopniami. Nowy Ford Puma będzie także jednym z najbardziej zaawansowanych modeli amerykańskiego producenta. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie 12 czujników ultradźwiękowych, 3 radary oraz 2 kamery. W najnowszym modelu Forda zobaczymy między innymi rozwiązanie Ford Co-Pilot 360.

Fot. Ford

Dzięki niemu auto wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, będzie w stanie poruszać się na jednym pasie ruchu pół autonomicznie, nie tylko dostosowując prędkość do znaków, ale też utrzymuje samochód w swoim pasie ruchu w bezpiecznej odległości na poprzedzającego pojazdu. Wbudowany modem Ford Connect jest w stanie na bieżąco pobierać dane o niebezpieczeństwie na drodze i przekazywać je kierowcy. W nowym modelu Forda, po raz pierwszy zadebiutuje w segmencie B szerokokątna 180 stopniowa kamera z tyłu. Ford Puma oferować będzie nowy poziom komfortu. Przednie fotele po raz pierwszy wyposażone mogą zostać w funkcje masażu odcinka lędźwiowego. Ponadto w zależności od wersji wyposażeniowej pokrowce foteli mogą być zdejmowane po czym można je prać. Auto będzie można wyposażyć także w wysokiej klasy nagłośnienie składające się z 10 głośników o całkowitej mocy 575 Watów.

Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-06-29 12:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Miejska-sportowa-Ford-Puma-powraca-jako-crossover

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt