Nowe BMW i3 i jego sportowe wcielenie BMW i3s

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowe BMW i3 i jego sportowe wcielenie BMW i3s
Podczas zbliżających się targów IAA we Frankfurcie, które rozpoczną się w pierwszej połowie września. Zobaczyć będzie można wiele nowości rynkowych. W tym gronie znajdzie się także najnowsze wcielenie jedynego w pełni elektrycznego modelu BMW, pojazdu i3. Od 2014 roku, kiedy samochód pojawił się na rynku w zakresie baterii oraz napędów elektrycznych bardzo dużo się wydarzyło. Dzięki temu auto zyskało na mocy, zasięgu oraz dynamice. Oprócz zoptymalizowanego układu napędowego BMW i3 otrzyma także mocno wzbogacony nowy system multimedialny iConnectedDrive oraz szereg nowych rozwiązań w zakresie aktywnego bezpieczeństwa.


Fot. BMW

Nowa jednostka elektryczna generować będzie teraz moc 170 KM oraz maksymalny moment obrotowy 250 Nm. Zasięg zwiększony został do 300 km, a 100 km/h na liczniku zobaczyć będzie można już po 7,3 sekundach. Maksymalna prędkość wynosi w tym modelu 150 km/h. BMW nie było by sobą gdyby nie zaprezentowało także bardziej sportowej wersji, coś co brakowało w poprzedniej wersji auta. Samochód oznaczony będzie jako BMW i3s i dysponować będzie lepiej zoptymalizowaną jednostkę ze zwiększoną mocą do 184 KM, która rozpędzi samochód do 100 km/h w 6,9 sekund. Maksymalna prędkość podniesiona została do 160 km/h. Te dodatkowe wypływające na dynamikę właściwości powoduj jednak zmniejszenie zasięgu do maksymalnie 280 km.

Fot. BMW

Na tym nie koniec w zakresie silników. BMW i3 jak też i3s oferowany będzie także z opcjonalnym silnikiem spalinowych o mocy 38 KM ( range extender), tak aby zwiększyć zasięg auta. W trybie mieszanym silnik spalać ma 0,6 l na 100 km dla BMW i3, a dla BMW i3s 0,7l na 100 km. Dzięki temu rozwiązaniu auto może pokonać nawet dodatkowe 235 km przy idealnych warunkach drogowych.

Fot. BMW

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-08-29 11:53:39
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowe-BMW-i3-i-jego-sportowe-wcielenie-BMW-i3s

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt