Audi w 2018 roku wypuści elektryczny samochód

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi w 2018 roku wypuści elektryczny samochód
Niemiecki producent samochodów premium podczas targów w IAA zaprezentował swój koncepcyjny pojazd Audi e-tron quattro concept. Dotychczasowe samochodu elektryczne mogą przejechać średnio do 150 km na jednym doładowaniu. Jednak trend pokazuje że w najbliższych latach ta odległość może się nawet potroić. Będzie tak w przypadku Audi. Niemiecka marka chce właśnie w 2018 roku zaprezentować finalną wersję swojego futurystycznego pojazdu Audi e-tron quattro concept.


Fot. Audi

Koncepcyjny samochód Audi łączy w sobie nie tylko futurystyczny design z bardzo ostrymi zakończeniami, ale także bardzo dużo rozwiązań, które mogą się przyczynić do mocnej popularyzacji samochodów elektrycznych. W przypadku pojazdów z tym rozwiązaniem istnieją dwa problemy. Jeden to zasięg, przez co samochody z silnikiem elektrycznym przywiązane są wyłącznie do jazdy po mieście. Jednak w przypadku koncepcyjnego Audi jedno naładowanie pozwala na przejechania nawet 500 km. Drugi problem to długi czas ładowania. Zazwyczaj trzeba samochód z takim napędem ładować całą noc w garażu. Nowemu koncepcyjnemu Audi starcza na ten proces wyłącznie 50 minut.

Fot. Audi

Oprócz zasięgu liczy się także moc oraz osiągi samochodu. W tym przypadku Audi ma do zaproponowania jednostkę o mocy 500 KM. Silnik do tego posiada maksymalny moment obrotowy wynoszący 800 Nm. Do osiągnięcia 100 km/h niemiecki koncepcyjny samochód potrzebuje zaledwie 4.6 sekund. Maksymalna prędkość wynosi 210 km/h.

Fot. Audi

W elektrycznych samochodach technologia ma kluczową rolę nie tylko w zakresie multimediów, ale także stylistyce pojazdu. Aerodynamiczność jest kluczowym elementem, za duży opór może mocno zaburzyć ilość kilometrów do pokonania. W przypadku Audi e-tron quattro concept opór powietrza wynosi zaledwie 0,25 Cx.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-24 22:06:46
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-w-2018-roku-wypusci-elektryczny-samochod

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt