Piąta generacja Opla Corsy w pełnym okazie

Rozmiar tesktu A A A
-
Piąta generacja Opla Corsy w pełnym okazie
Opel przedstawił nową już piątą generację swojego przedstawiciela segmentu B. Nowa odsłona zaprezentowana zostanie podczas zbliżających się targów w Paryżu. Odświeżona, ze zdecydowanie odmłodzoną grupą docelową Corsa, będzie miała jednak bardzo trudny orzech do zgryzienia przy zapowiadających się innych nowościach w tym segmencie.


Fot. Opel

Corsa to bez przestoju produkowany model od 32 lat, który został sprzedany w ponad 12 milionach egzemplarzach. Sama ostatnia 4 generacja trafiła do prawie 3 milionów zadowolonych klientów. Nowa Corsa została wizualnie odmłodzona i usportowiona, tak aby idealnie wpisywać się w obraz młodych, sportowych ludzi. Samochód otrzymał twarz od swojego mniejszego brata Adama, jednak dalsze prowadzenie linii jest już zdecydowanie bardziej stonowane. Obniżone nadwozie sprawia, że samochód wygląda na szerszego i pojemniejszego. Wnętrze jak na razie pozostało tajemnicą, jednak można się spodziewać dalszych ulepszeń wobec tego co zaprezentowane zostało w modelu Mokka.

Fot. Opel

Technologia od premiery ostatniej generacji poszła bardzo do przodu, w klasie cenowej Opla pojawiło się wiele nowych innowacyjnych rozwiązań. Wiele elementów wyposażeń zostało udostępnionych także w niższych segmentach. Z tego bardzo skorzystała także Corsa, która otrzymała duże możliwości rozbudowy jak chodzi o technologie multimedialne, bezpieczeństwo oraz komfort. Za ostatni punkt głównie odpowiada nowe zawieszenie oraz obniżony punkt ciężkości. Ponadto model będzie we wszystkich wersjach wyposażeniowych dostępny z systemem City Mode, które jeszcze bardziej ma ułatwić kręceniem kierownicą przy małych prędkościach.

Fot. Opel

Systemy multimedialne, które będą dostępne w nowej generacji Corsy wcześniej raczej swoje miejsce znajdowany w zdecydowanie wyżej pozycjonowanych samochodach. Oprócz już prawie że standardowego wyposażenia Bluetooth, samochód będzie można sterować głosem poprzez system Siri Eyes Free. Także internet zawitał do najnowszego modelu niemieckiego producenta. Wbudowane aplikacje będą pozwalać na słuchanie radia internetowego, czy także skorzystać z na bieżąco aktualizowanej aplikacji do nawigacji.

Fot. Opel

Za kolejne udogodnienia w prowadzeniu samochodu posłużą zaawansowane systemy asystentów parkowania, czujniki parkowania oraz kamery. W wielu przypadkach samochód będzie także wstanie pozwolić nam na uniknięcie kolizji poprzez system ostrzegający tonowo i wizualnie. Także nowa generacja tego 4m miejskiego samochodu zapowiada się bardzo ciekawie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-07-17 16:37:28
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Piata-generacja-Opla-Corsy-w-pelnym-okazie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt