Najmocniejsza Ford Fiesta na 40 lecie modelu

Rozmiar tesktu A A A
-
Najmocniejsza Ford Fiesta na 40 lecie modelu
Ford Fiesta w tym roku obchodzi swoje 40 urodziny. Jeden z najdłużej produkowanych i najbardziej rozpoznawanych samochodów amerykańskiego producenta otrzyma nową mocniejszą wersję sportową. Ford Fiesta ST200 to najnowsze dzieło działu Ford Performance, dział który odpowiedzialny był między innymi za nowego Forda GT. Samochód wyposażony będzie w nowoczesną turbodoładowaną jednostkę EcoBoost o pojemności 1.6l i mocy 200 KM. Do tego dojdą odpowiednie modyfikacje nadwozia oraz wymiana podzespołów układu jezdnego na sportowe.


Fot. Ford

Spokojny miejski samochód Ford Fiesta pokazuje rogi. Wobec modelu ST, nowy ST200 otrzymał 10% więcej mocy oraz 20% wyższy moment obrotowy. Pod maską tego niedużego pojazdu znajdzie się dokładnie 200 konny turbodoładowany silnik EcoBoost o pojemności 1.6l. Maksymalny moment obrotowy jednostki wynosi przy tym 290 Nm. Dodatkowo nowy Ford Fiesta ST200 posiada tryb OverBoost, który na krótki czas uwalnia w silniku dodatkowe 15 KM i 30 Nm. Dzięki dodatkowym sportowym modyfikacją nadwozia i układu jezdnego samochód potrzebuje w sprincie do 100 km/h tylko 6.7 sekund. Maksymalna prędkość Forda Fiesty ST200 wynosi 230 km/h.

Fot. Ford

Ford Fiesta ST200 prezentować będzie się w unikatowym szarym lakierze Storm Grey, a osadzony będzie na sportowych czarnych matowych 17” felgach z polerowanymi ramionami. Za felgami widać będzie można duże sportowe czerwone zaciski hamulcowe. Z tyłu w dolnej części nadwozia znajdzie się dyfuzor, a na dachu pokaźny spoiler. Wewnątrz samochodu na wyposażeniu będą częściowo skórzane sportowe fotele firmy Recaro. Na progu drzwi witać będą podświetlane na czerwono nakładki progowe z logo ST. Sportowego wystroju dodadzą elementy z włókna węglowego, które osadzone zostały na desce rozdzielczej. Ford Fiesta ST200 to idealne podsumowanie 40 letniej historii samochodu, który daje przy okazji nadzieje na kolejne 40 lat sukcesu tego modelu.

Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-06-16 08:29:09
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Najmocniejsza-Ford-Fiesta-na-40-lecie-modelu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt