Odświeżony Ford Edge na sportowo w Genewie

Rozmiar tesktu A A A
-
Odświeżony Ford Edge na sportowo w Genewie
Ford Edge to aktualnie największy SUV amerykańskiego producenta oferowany w Europie. Samochód gości na rynku Europejskim od zeszło trzech lat. Tak więc czas na odświeżenie linii. Aktualizację modelu Ford postanowił rozpocząć od wersji ST-Line, a więc jednej z najczęściej wybieranych. Samochód po raz pierwszy zobaczyć będzie można w Genewie podczas targów motoryzacyjnych. Oprócz bardziej sportowego wyglądu, auto otrzymało bardzo duży pakiet aktualizacji. Dwie oferowane wysokoprężne jednostki w modelu będą mocniejsze i bardziej ekonomiczne. Zakres funkcjonalności aktywnych systemów bezpieczeństwa zostanie poszerzona. Ponadto Ford Edge to kolejny model, który może pochwalić się systemem audio marki B&O, pełna moc nagłośnienia w tym modelu wynosić będzie 1000 W.


Fot. Ford

Europejska specyfikacja modelu Ford Edge nadal przewiduje tylko dwie jednostki. Jednak w nowej odsłonie samochód otrzyma ten sam silnik o dwóch mocach. W ofercie znajdzie się nowa słabsza bo zaledwie 150 konną wersja silnika EcoBlue 2.0. Jednostka ta dysponować będzie napędem na przednią oś oraz 8 biegową automatyczną przekładnią. Czy to wystarczy aby ruszyć prawie 2 tony z miejsca. Aby odpowiedzieć na to pytanie będziemy musieli poczekać na pierwsze testy. Dotychczasowy 180 konny silnik zastąpiony zostanie przez silnik 2.0 EcoBlue o mocy 190 KM. Tak jak poprzednia wersja jednostki napęd będzie przekazywany na wszystkie koła, a przekładnia będzie 6 biegowa manualna. Najmocniejsza wersja silnika EcoBlue TwinTurbo z podwójnym turbodoładowaniem będzie posiadać 238 KM mocy. Do tego dochodzi napęd na wszystkie koła oraz ośmiobiegowa automatyczna przekładnia.

Fot. Ford

Wraz z nowym Ford Edge zadebiutują nowe funkcjonalności w aktywnym systemie bezpieczeństwa. Rozwiązanie poszerzone zostało o następujące funkcje: automatyczne hamowanie po kolizji, wsparcie w omijaniu wolniejszych lub zatrzymanych pojazdów, tempomat stop&go. Pierwsze z nowych rozwiązań po wykryciu kolizji wyhamowuje samochód tak aby zmniejszyć ewentualne urazy. Druga nowość po wykryciu wolniejszego uczestnika lub nawet zatrzymanego samochodu na ulicy przygotowuje auto do szybszego manewru wymijania. Pozwala to na lepsze i szybsze wykonanie manewru ominięcia innego uczestnika. Ostatnia nowość pozwala na utrzymanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego samochodu utrzymując przy tym tor jazdy bez potrzeby trzymania kierownicy.

Fot. Ford

Nowy Ford Edge może liczyć nie tylko na więcej mocy pod maską, ale także w systemie audio. Czasy kiedy najlepszym system audio w samochodach Ford to rozwiązania Sony dobiegły końca. Ford związał się z firmą B&O i ta dostarczać będzie teraz topowe wersje nagłośnienia. Już takie modele jak Ford Fiesta, która może pochwalić się zaledwie 300 W nagłośnienie zbiera rewelacyjne opinie. W przypadku Ford Edge ten system będzie składać się z 10 głośników o maksymalna moc nagłośnienia dysponuje mocą 1000W.

Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-02-22 16:30:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Odswiezony-Ford-Edge-na-sportowo-w-Genewie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt