Volvo XC60 w wersji Polestar z 421 konnym silnikiem

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo XC60 w wersji Polestar z 421 konnym silnikiem
Polestar to szwedzka odpowiedź na sportowe wersje konkurencji w segmencie premium. Marka ta przez wiele lat samodzielnie zajmowała się profesjonalnym tuningowaniem samochodów Volvo. W 2015 roku marka ta stała się częścią Volvo i od tego czasu w ofercie szwedzkiego producenta znaleźć można modele właśnie z tym oznaczeniem objętych tą samą gwarancją co pozostałe auta. Jak na razie Volvo nie ujawnił wiele szczegółów na temat swojego nowego auta. Pierwsza generacja modelu Volvo XC60 to najlepiej sprzedający się samochód szwedzkiej marki. Najnowsza wersja tego samochodu dzięki temu będzie miała bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę. Pakiet Polestar oferowane będzie w pięciu wersjach silnikowych – T8, T6, T5, D5 oraz D4. Dostępność ich może zależeć od rynku docelowego.


Fot. Polestar

W powtórzeniu sukcesu pomóc ma między innymi wersja Polestar. Auto w tej wersji dysponować będzie ulepszoną wersją podwójnie turbodoładowanego dwu litrowego silnika T8 ze wsparciem elektrycznym. Zamiast 407 KM pod maską samochodu znajdzie się 421 KM mocy. Mimo znacznego wzrostu mocy średnie spalanie utrzymywać ma się na poziomie 2,1l na 100km. W przypadku tradycyjnej wersji silnikowej samochód przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 5.3 sekundach. Oprócz większej mocy auto wyposażone zostało w szereg rozwiązań, które Polestar przeniosło bezpośrednio z wyścigów samochodowych Polestar Cyan. Dzięki temu auto ma jeszcze szybszą i bardziej precyzyjną skrzynię biegów, pedał gazu reaguje na najmniejsze zmiany, a do tego zawieszenie jest jeszcze lepiej zestrojone. Wszystko to może mieć wpływ na to, że model ten złamie barierę 5 sekund.

Fot. Polestar

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-07-25 23:37:43
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-XC60-w-wersji-Polestar-z-421-konnym-silnikiem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda





© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt