WRC Rajd Meksyku, brak klarownego leadera

Rozmiar tesktu A A A
-
WRC Rajd Meksyku, brak klarownego leadera
Rajd Meksyku to kolejna tegoroczna impreza w cyklu wyścigowego WRC. W tym roku zwyciężył tutaj brytyjski kierowca Meeke kierując samochód marki Citroen. Jest to kolejny wyścig w którym do czynienia mamy z innym zwycięzcą i co za tym idzie z brakiem klarownego leadera. W poprzednich latach kierowcy zespół Volkswagena potrafił zdominować dla siebie tą serię już na początku sezonu. Rodzi się teraz pytanie czy tego powodem są zmiany w samochodach podyktowane przez WRC czy brak niemieckiego zespołu Volkswagen. Tak więc walka o zwycięstwo w WRC, w tym roku najprawdopodobniej pozostanie do samego końca otwarta. Pozostałe miejsca na podium w rajdzie Meksyku zajęli francuski kierowca Ogier jadący dla M-Sport oraz belgijski kierowca Neuville z zespołu Hyundai. W klasyfikacji generalnej prowadzi jak na razie Sebastian Ogier, w trzech wyścigach udało mu się zebrać 66 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Jari-Matti Latvala kierowca Toyoty ze stratą 8 punktów. Ostatnie miejsce zajmuje Ott Tanak także kierowca samochodu Ford. Warto wspomnieć że pierwsze dwa zajmowane miejsca należą do byłych kierowców Volkswagena. Na prowadzeniu klasyfikacji konstruktorów jasno prowadzi zespół M-Sport, który korzysta z samochodów Ford Fiesta. W ciągu trzech wyścigów zebrali 103 punkty i prowadzą z przewagą 36 punktów nad drugim zespołem Toyota Gazoo. Kolejna seria WRC odbędzie się we Francji w dniach od 6 do 9 kwietnia.


Fot. WRC

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-13 10:16:46
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/WRC-Rajd-Meksyku--brak-klarownego-leadera

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt