Wyniki sześciu nowych aut po wizycie w EuroNCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Wyniki sześciu nowych aut po wizycie w EuroNCAP
Jak już przystało, krótko przed targami w Genewie musi się odbyć test pozostałych aut, które trafiły do finału Car of the Year. W tym wypadku jest to model Toyota CH-R oraz Citroen C3. Pierwszy z nich spełnił wkładane w model nadzieje uzyskując bez większych problemów 5 gwiazdek. Oferując przede wszystkim dorosłym pasażerom bardzo wysoki poziom ochrony, nie zabrakło także wielu punktów za wysokiej jakości systemów aktywnego bezpieczeństwa. Francuskie auto Citroen C3 musiało zadowolić się z czterema gwiazdkami. Ponadto testowane zostały jeszcze kolejne cztery auta, Audi Q5, Land Rover Discovery, Fiat 500 oraz Ford Ka+. Pierwsze dwa wymienione modele uzyskały tak jak Toyota pięć gwiazdek. Dwa pozostałe maluchy Ford Ka+ i Fiat 500 tylko trzy.


Audi Q5 oraz Land Rover Discovery to solidni producenci kładących duży naciska na bezpieczeństwo swoich klientów. W obu modelach widać te starania. Gdzie Audi przeważa w zakresie pasywnego bezpieczeństwa, tam Land Rover nadrabia aktywnymi systemami. Najlepiej ze wszystkich testowanych aut w tej puli i wypadła Toyota CH-R nie ustępując w żadnym z zestawień. Największa wada modelu Citroen C3 był brak szeregu rozwiązań aktywnego systemu bezpieczeństwa. Pozostałe wyniki były zbliżone do tych co uzyskały modele po pięć gwiazdek.

W przypadku amerykańskiego producenta Ford jest to druga z kolei niska ocena testowanego modelu przez EuroNCAP. Poprzednio Ford Mustang nie przeszedł najlepiej testów zderzeniowych uzyskując wyłącznie dwie gwiazdki. W przypadku modelu Ford Ka+ słabe wyniki auto uzyskało w zakresie ochrony klatki piersiowej. W przypadku Fiata 500 tak niski wynik nie może dziwić. Wręcz można sądzić że i tak jest bardzo dobry. Wprowadzony prawie 10 lat temu model do sprzedaży. Przeszedł raczej kosmetyczne zmiany niż gruntowne odnowienie, co widać w po uzyskanych wynikach w teście. Dużym minusem w obu modelach był brak autonomicznego systemu hamowania, przez co Ford Ka+ między innymi przekreślił sobie szanse na cztery gwiazdki. Gdyby jednak trzeba było wybrać między jednym, a drugim autem. Ford Ka+ byłby zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem. Wyniki kolejnych testów udostępnione zostaną już 12 kwietnia.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-01 23:16:37
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Wyniki-szesciu-nowych-aut-po-wizycie-w-EuroNCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt