Mini w kierunku elektrycznej ewolucji

Rozmiar tesktu A A A
-
Mini w kierunku elektrycznej ewolucji
Do grona producentów z napędzanym elektrycznie samochodem dołącza Brytyjska marka Mini. Na rynku ma się pojawić także pierwszy przedstawiciel z napędem typu Plug-in-Hybrid. Samochód będzie mógł korzystać wtedy z napędu elektrycznego lub tradycyjnego spalinowego, bez żadnych ograniczeń z dużym zasięgiem i niskim poziomem emisji spalin. Jak na razie powstaną jednak wyłącznie testowe wersje elektrycznych Mini. Ich głównym założeniem jest wydobyć jak najwięcej zabawy z jazdy tymi samochodami, a nie wyłącznie duży zasięg. Pierwsze testowe modele wyposażone zostały w dwa tryby jazdy Auto eDrive oraz Max eDrive. Pierwszy z nich pozwala na poruszanie się z maksymalną prędkością do 80 km na silniku elektrycznym. Drugi zwiększa tą prędkość do nawet 125 km/h. Jak na razie brytyjski producent nie przekazał żadnych informacji na temat kiedy można spodziewać się pierwszy przeznaczonych na ulicę wersji elektrycznych Mini. Patrząc jednak na dynamikę rozwoju rynku w tej dziedzinie oraz presje rynkowe nałożone na producentów przez konsumentów nastąpić to może przeciągu kolejnego roku.


Fot. Mini

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-18 12:02:51
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mini-w-kierunku-elektrycznej-ewolucji

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt