Mitsubishi Eclipse Cross zapowiada się nowy bestseller

Rozmiar tesktu A A A
-
Mitsubishi Eclipse Cross zapowiada się nowy bestseller
Nowy samochód Mitsubishi model Eclipse Cross, który swoją premierę miał podczas targów w Genewie. Pozycjonowany jest w najlepiej i najszybciej rozwijającym się segmencie wyżej zawieszonych samochodów. Czy jednak to wystarczy aby zapewnić nowemu modelu status bestsellera, czas pokaże. Jednak jedno jest pewne nie wszyscy fani japońskiej marki będą zadowoleni z użycia oznaczenia Eclipse do tego modelu, który z nazwy wiele wspólnego z poprzednikiem nie ma. Mimo ewidentnych prób przybliżenia wizualnie nowego modelu do starego. Nadwozie Mitsubishi Eclipse Cross wymaga mocnego przyzwyczajenia, przede wszystkim jego tylna cześć, która średnio pasuje do reszty. Jednak to klient finalnie będzie oceniać jego trafność popularnością w statystykach sprzedażowych. Których możemy się spodziewać już w czwartym kwartale tego roku, kiedy to Mistusbishi Eclipse Cross trafi do sprzedaży.


Fot. Mitsubishi

To co nie udało się na zewnątrz całkowicie inaczej wygląda wewnątrz auta. Model reprezentuje się obszernie i komfortowo. Nie brakuje tutaj miejsca ani z przodu ani też z tyłu. Układ i rozłożenie wnętrza jest przemyślane i ergonomiczne, w krótkich słowach japońska precyzja. Do tego dochodzą liczne nowości w obsłudze dotykowej urządzeń. Na przykład poziom głośności steruje się ruchem dwóch palców na nowym touchpad. Do góry oznacza głośniej, w dół ciszej. Mitsubishi Eclipse Cross wyposażony będzie w 7 calowy dotykowy ekran. Dzięki mocnej integracji systemu samochodu z rozwiązaniem Apple będzie można korzystać z takich funkcjonalności jak sterowanie głosem Siri. System pokładowy japońskiego wyżej zawieszonego samochodu posiada także pełną integrację z obsługą Androida, pozwalająca na korzystanie z Google Maps czy też Google Play. W nowym modelu marki Mitsubishi nie zabraknie także coraz bardziej popularnego ekrany typu HUD ( Head up display ). Na nim kierowca wygodnie bez odrywania wzroku od ulicy zobaczy takie informacje jak prędkość, informacje z nawigacji i wiele innych pomocnych wskazówek.

Fot. Mitsubishi

Pod maską nowego Mitsubishi Eclipse Cross oferowane będą jak na razie tylko dwie jednostki napędowe. Niestety w obu wypadach producent nie podał jeszcze pełnej specyfikacji silników, trwa ich homologacja. Podstawowa jednostka będzie napędem benzynowy o pojemności 1.5. Wyposażony będzie on w turbosprężarkę i ma posiadać większy moment obrotowy niż aktualnie stosowane silniki 2.0l i 2.4l. Ta wersja silnika oferowana będzie wraz z manualną skrzynią biegów z sześcioma przełożeniami. Drugi silnik, który znajdzie się pod maską nowego Mitsubishi Eclipse Cross. Będzie rozwiniętą wersją aktualnie stosowanej jednostki wysokoprężnej 4IN14. Silnik dysponuje pojemnością 2.2l i jest oferowany standardowo wraz z automatyczną przekładnią z ośmioma biegami. Przełożenie mocy w obu wypadkach jest na wszystkie cztery koła.

Fot. Mitsubishi

Nowy Mitsubishi Eclipse Cross oferować będzie także szeroki zakresem technologi aktywnego bezpieczeństwa. Dzięki temu auto jest w stanie automatycznie wyhamować lub też spowolnić auto taka aby uniknąć groźnym wypadkom. Do tego dochodzi jeszcze monitorowanie martwego pola. Nowy japoński pojazd wyposażony będzie także w funkcje monitorującą czy pojazd ruszający przed nim nie hamuje gwałtownie, tak aby uniknąć takiej kolizji.

Fot. Mitsubishi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-19 07:08:13
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mitsubishi-Eclipse-Cross--nowy-bestseller-japonskiej-marki

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt