Skoda DigiLab przyszłość czeskiego producenta

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda DigiLab przyszłość czeskiego producenta
Skoda tak jak wielu innych producentów cały czas pracuje nad nowymi rozwiązania oraz usługami, które mają znaleźć zastosowanie w przyszłych pojazdach lub stanowić wartość dodaną marki. Aktualnie w przypadku Skody takich projektów jest ponad 40. Wszystkie skupione są w założonym w zeszłym roku w Pradze zespole Skoda DigiLab. Badana tam jest użyteczność różnych wizji i rozwiązań. Aktualnie głównym obszarami zainteresowania to Mobility with Care, Car-sharing oraz SmartParking. Wszystkie trzy rozwiązania, mają na celu ułatwić codzienne życie właściciela pojazdu. Do 2025 roku Skoda chce wprowadzić na rynek wiele nowych samochodu, które mają ułatwić i zaoszczędzić ludziom dużo czasu na trywialnych codziennych czynności, tak jak szukanie miejsca parkingowe poruszanie się w korkach czy też jazda autonomiczna.


Fot. Skoda

Mobility for Care program, który ma na celu pozwolić na zawiezienie bliskiej osoby do szpitala, szkoły oraz innego miejsca kiedy sam kierowca nie ma możliwości. Dzięki temu rozwiązaniu specjalnie przekwalifikowana osoba, która posiada swój własny samochód zajęła by się zawiezieniem bliskiej osoby do wskazanego miejsca. Po zakończeniu kursu opłaca się za poświęcony czas takiego kierowcy. Bardzo gorącym tematem w motoryzacji to carsharing. Usługa pozwalająca na wypożyczanie samochodu na krótki okres. W Polsce temat nabiera tempa z miesiąca na miesiąc, a w niektórych miastach działa już nawet kilka podmiotów trudniących się tym rozwiązaniem. Jednak aby taka usługa była możliwa producenci samochodów muszą stworzyć odpowiednie oprogramowanie pozwalające na współdzielenie samochodu. Ostatni z dużych tematów DigiLab to SmartParking. Usługa ta ma na celu wskazywanie kierowcy gdzie znajduje się najbliższe wolne miejsce.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-08-16 11:25:42
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Skoda-DigiLab-przyszlosc-czeskiego-producenta

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt