Volvo wprowadza kolejną ewolucję w swoich samochodach

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo wprowadza kolejną ewolucję w swoich samochodach
Temat bezpieczeństwa samochodów to najważniejszy punkt w polityce szwedzkiego producenta Volvo. Marka wraz z wprowadzeniem nowego Volvo S60 zaprezentowała innowacyjne rozwiązanie, które raz jeszcze ma poprawić poziom bezpieczeństwa na drogach. Jak na razie wyłącznie w samochodach tego producenta, jednak inni producenci zostali zaproszeni to współpracy. Samochody będą między sobą wymieniać komunikaty o niebezpiecznych sytuacjach napotkanych na drogowych. Dzięki temu kierowca auta poruszającego się na tej samej trasie w tym samym kierunku otrzyma z wyprzedzeniem informację o niebezpieczeństwu. Rozwiązanie to nie jest jednaj nowością w orężu technologii szwedzkiego producenta. Volvo testuje nowy system już od 2016 roku. Pilotażowo objęte zostały pojazdy w Szwecji i Norwegi. Wszystkie pojazdy szwedzkiego producenta poczynając od rocznika 2020, a więc od kwietnia tego roku. Będą standardowo wyposażone w nowe rozwiązanie. Pozostałe pojazdy od rocznika 2016 opartych o platformę SPA oraz CMA będą mogły zostać doposażone o to rozwiązanie.


Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-04-21 12:15:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-wprowadza-kolejna-ewolucje-w-swoich-samochodach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt