Citroen z nowym sedanem na podbój runku

Rozmiar tesktu A A A
-
Citroen z nowym sedanem na podbój runku
C-Elysee - tak będzie się zwał najnowszy model Citroena, który ma odbudować światową rangę tego producenta. Nowy francuski model zalicza się do segmentu C, a jego główny rynek zbytu przewidziany jest w Chinach, Rosji i Turcji. Produkcja rozpocznie się w fabryce Citroena w Vigo w Hiszpanii, a na rynek trafi on pod koniec tego roku.


Design nowego Citroena C-Elysee ma przywodzić na myśl lekkość i atrakcyjność. Przednia część samochodu odwzorowuje aktualny trend designu francuskiego producenta, z dużym chromowanym logo marki na środku grilla. Główne linie nadwozia ciągną się od przedniego zderzaka, aż po sam tył pojazdu, kończąc na nieznacznie wystającym bagażniku z małym spoilerem. Samochód będzie dostępny w kolorach.

Wnętrze, jak na auto spod skrzydeł Citroena, jest bardzo proste, pozbawione nadmiernie widocznej elektroniki - co pomoże mu korzystnie powalczyć ze stereotypami związanymi z tą marką.

Pod maską znajdzie się między innymi najnowszy silnik Citroena - benzynowy VTi 72, który został zaprojektowany z myślą o ekologicznym zużyciu paliwa, bez utraty na mocy. Silnik ma pojemność 1.0l, moc 73KM i moment 110Nm. Drugim nowym benzynowym silnikiem w gamie będzie VTi 115. Ponadto Citroen wyposażył ten samochód w jeszcze jedną sprawdzoną jednostkę wysokoprężną - HDi 92.

Wymiary nowego sedana Citroena to 4,43m długości, 1,7m szerokości i 1,47m wysokości, przy najdłuższym w segmencie rozstawie osi - 2,65m.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-14 09:45:18
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Citroen-z-nowym-sedanem-na-podboj-runku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt