Trzecia generacja Hyundaia SantaFe już w salonach

Rozmiar tesktu A A A
-
Trzecia generacja Hyundaia SantaFe już w salonach
Do polskich salonów trafił najnowszy model koreańskiego producenta. SantaFe, który został zaprezentowany na tegorocznych targach w Nowym Jorku, ma utrwalić silną pozycję Hyundaia na rynku dużych SUVów.


Nowy model mierzy 4,69m długości, 1,88m szerokości i 1,68m wysokości, przy rostawie osi 2,7m. Samochód przeznaczony jest do przewozu 5 osób, z możliwością ewentualnego wyboru wersji 7-osobowej. Do dyspozycji będą dwa silniki wysokoprężne. Mniejsza jednostka, o pojemności 2.0l, z mocą 150KM. Druga jednostka, o pojemnosci 2.2l i mocy 197KM. Oba silniki w standardzie wyposażone są w 6-biegową, manualną skrzynię biegów, a za dopłatą 6000 zł, silnik 2.2l można doposażyć w skrzynię automatyczną. Oba napędy występuja zarówno z przełożeniem na oś przednią, jak i na cztery koła.

Nowy SantaFe zaprojektowany został zgodnie z aktualnie obowiązują linią marki - Fluidic Sculputre. Jednak nie zabrakło także indywidualnych cech, które tak jak nazwa modelu, odrózniają go od reszty, przez producenta określane jako Storm Edge. Widoczne są przede wszystkim jako wyraźnie bardziej dynamiczne i mocniejsze linie.

Nowy SantaFe w polskich salonach dostępny będzie od 129 900zł (z napędem na przednią oś i silnikiem 2.0l). Otrzymamy za tę cenę między innymi pełny pakiet bezpieczeństwa, w skład którego wchodzi ABS, system stabilizacji pojazdu z zarządzaniem stabilnością przyczepy, system wspomagający ruszanie pod górę, elektroniczny system kontroli poślizgu i system kontroli zjazdu. W każdej wersji znajduje się ponadto 7 poduszek powietrznych: kierowca, pasażer, dwie poduszki boczne, dwie kurtyny i jedna poduszka kolanowa dla kierowcy. W każdej wersji wyposażeniowej będzie dostępny najwyższej klasy pakiet audio, z wyświetlaczem LCD i Bluetooth. Dwie niższe wersje w hierarhii będą mieć 6 głośników, a najwyższa - Executive - 10.

Hyundai udostępnia dużą gamę kolorów. Podstawowym będzie standardowo biały w dwóch odcieniach. Za dopłatą 2500 zł, będzie można wybierać między siedmioma metalicznymi i trzema perłowymi lakierami.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-08 11:07:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Trzecia-generacja-Hyundaia-SantaFe-juz-w-salonach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt