Mitsubishi z kolejnym ostatnim Lancerem Evolution

Rozmiar tesktu A A A
-
Mitsubishi z kolejnym ostatnim Lancerem Evolution
Mitsubishi na wzór legendarnych zespołów rockowych co jakiś czas ogłasza koniec swojego modelu Lancer Evolution i daje ostatni występ. Tak jak u muzyków tak też w tym modelu trudno stwierdzić czy tak na pewno będzie. Jednak teraz Mitsubishi ujawnił że ostatnia seria Lancera Evolution pojawi się wyłącznie na amerykańskim rynku i w licznie 1600 sztuk. Cena za ten unikatowy oznakowany swoim własnym numerem ma wynosić 37995 dolarów.


Fot. Mitsubishi

Przy już lekko postarzałej konstrukcji japońskiego producenta widać, że odbywa się gra na czas. Czy pojawi się kolejna 11 generacja samochodu czy jednak za kilka lat znów zobaczymy ostatnią limitowaną serię tego pojazdu w sportowej odsłonie Evolution - tym razem może elektryczną. W każdym bądź razie samochód napędzany będzie przez 2 litrową jednostkę benzynową DOHC. Z turbodoładowanego silnika Mitsubishi wydobył moc 303 KM. A maksymalny moment obrotowy wynosić będzie 305 Nm. Cała moc będzie przekazywana na ulicę poprzez napęd na cztery koła. Do zarządzania mocą posłuży tylko 5 biegowa manualna skrzynia.

Fot. Mitsubishi

Ostatnia edycja Mitsubishi Lancera Evolution ma stanowić podsumowanie wieloletniej historii sukcesu sportowego. Oprócz unikatowego oznaczenia modelu, samochód otrzyma specjalny pakiet, który przyczyni się do tego że nabywca tego pojazdu będzie miał prawdziwy unikatowy samochód. Na zewnątrz tym elementem to specjalne pokolorowane na czarno felgi oraz wykonany z aluminiowy także w tym kolorze obręczy dach. Wewnątrz przewodnią kolorystyką także jest odcień czarnego z czerwonymi akcentami w formie przeszyć lub też zakończeń.

Fot. Mitsubishi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-19 22:03:49
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mitsubishi-z-kolejnym-ostatnim-Lancerem-Evolution

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt