Moc pod kontrolą, premiera nowego Subaru WRX STI w Detroit

Rozmiar tesktu A A A
-
Moc pod kontrolą, premiera nowego Subaru WRX STI w Detroit
Model Subaru WRX STI to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów japońskiego producenta. Sukces, który odnosiły poprzednie generacje w wyścigach WRC, przyczyniły się do jego pożądania przez amatorów sportów samochodowych. W nowej edycji samego WRX nie mogło zabraknąć także wersji STI.


Fot. Subaru

Kluczowe elementy designu WRX STI przechodzą z generacji na generację. Tak też w tej odsłonie znajdziemy charakterystyczny spoiler oraz sportowy układu wydechowego. Wymiary nowego Subaru przedstawiają się następująco, 4.59m długości, 1.79m szerokości oraz 1.47m wysokości. Rozstaw osi wynosi teraz 2.65m, co jest 2.5cm więcej, niż w poprzedniej edycji.

Fot. Subaru

Pod maską po raz kolejny zadomowił się silnik Boxer, tym razem jest to jednostka o pojemności 2.5l. Nowy turbodoładowany napęd generuje moc 305 KM. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 290 Nm. Cała moc przekazywana jest na wszystkie osie. Do zarządzania siłą z silnika, służy nowa 6 biegowa manualna skrzynia z jeszcze krótszymi przeskokami, zapewniająca jeszcze lepsze wrażenia.

Fot. Subaru

Wewnątrz samochód nie przypomina prawdziwego króla rajdów. Układ na desce rozdzielczej oraz konsoli środkowej, klasyczny z wieloma miejscami na przechowanie mniejszych podręcznych rzeczy. Jedyny element, który przypomina z jakim typem samochodu mamy do czynienia to napis STI, który co jakiś czas przewija się przed oczami. Informacje, z systemu multimedialnego wyświetlane zostają na nie dużym, bo zaledwie 3,5” ekranie.

Fot. Subaru

Prawdziwą rajdówkę można dopiero dostrzec na zewnątrz. Oprócz wcześniej wspomnianych znaków rozpoznawalnych każdego STI, nowy WRX wyposażony został także w nowe 8 ramienne 18” felgi. Skrócona została maska o 2 cm wobec poprzedniej wersji, co przekłada się na bardziej dynamiczny obraz całego nadwozia. Nowe światła LEDowe podkreślają przednią linie samochodu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-01-19 20:31:29
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Moc-pod-kontrola--premiera-nowego-Subaru-WRX-STI-w-Detroit

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt