Polestar ze swoim pierwszym własnym modelem

Rozmiar tesktu A A A
-
Polestar ze swoim pierwszym własnym modelem
Polestar 1, bo właśnie tak będzie nazywać się pierwszy własny model tej szwedzkiej marki. Producent Polestar jak na razie znany był wyłącznie z tuningowych wersji samochodów szwedzkiego producenta Volvo. Niecałe dwa lata temu Volvo wykupiło tą niszową markę na własność i dzięki temu wzbogaciła swoje portfolio o bardziej sportowe wersje swoich samochodów. W tym roku Volvo oraz Polestar poinformowało, że produkcją samochodów elektrycznych zajmie się właśnie ta marka.


Fot. Polestar

Tak jak zostało zapowiedziane tak się też stało. Efektem tej pracy to Polestar 1. Samochód zapakowany w nadwoziu Grand Tourer Coupe może pochwalić 600 konnym silnikiem hybrydowym o maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm. Dystans jaki można pokonać na wyłącznie zmagazynowanej energii wynosi aż 150 KM. Jest to wynik aż trzykrotnie większy niż w innych dotychczas sprzedawanych samochodach. Pierwszy własny model Polestar oparty został na platformie SPA ( Volvo XC90, Volvo XC60, Volvo S90, Volvo V90 i Volvo V90 CC). Samochód będzie produkowany w chińskiej fabryce w Chengdu, która otwarta zostanie w połowie 2018 roku. Produkcja Polestar 1 rozpocząć ma się w połowie 2019 roku i ma być limitowana.

Fot. Polestar

Z dużym wyprzedzeniem czasowym przed rynkowym debiutem, a dokładnie od 17 października będzie można składać wstępne zamówienia na nowy Polestar 1. Swoje zainteresowanie zakupem modelu można już teraz składać na stronie Polestar. W 2019 roku Polestar wprowadzi na rynek także swój drugi i trzeci model Polestar 2 oraz Polestar 3. Oba modele te będą mogły pochwalić się już w pełni elektrycznym napędem. Pierwszy z nich ma stanowić konkurencją na modelu Tesla 3. Drugi będzie pozycjonowany w segmencie wyżej zawieszonych pojazdów i ma być idealnym połączeniem dynamiki z komfortem.

Fot. Polestar

Polestar wraz ze swoim pierwszym modelem pójdzie w ślady Volvo i zaproponuje swoim klientom nową możliwość posiadania samochodów. Tak jak to ma miejsce z nowym Volvo XC40. Ponadto będzie można wypożyczać samochód określonemu gronie użytkowników prosto i poprzez urządzenie mobilne. Dodatkowo będzie można skorzystać z usług concierge. Na mapach miast pojawić mają się ponadto salony marki Polestar. Polestar chce pracować na swój własny wizerunek, dlatego też samochody tej marki mają zostać wystawiane w oddzielnych lokalizacjach niż te od Volvo.

Fot. Polestar

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-10-17 14:09:37
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Polestar-ze-swoim-pierwszym-wlasnym-modelem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt