Motoryzacyjna Noc Muzeów

Rozmiar tesktu A A A
-
Motoryzacyjna Noc Muzeów
Już w tą sobotę czeka nas 16. Noc Muzeów. Zainicjowane wydarzenie w Berlinie w 1997 roku, szybko rozpowszechniło się na inne miasta i kraje. Do Polski wydarzenie dotarło w 2003 roku. Wstępnie pomyślane jako promocja muzeów aby przyciągnąć większą ilość odwiedzających, wydarzenie to przeszło także na inne miejsca kultury w tym teatry, kina, uczelnie i inne lokalizacje. W tym roku, tak jak też w poprzednich latach zobaczymy także kilka motoryzacyjnych punktów wartych odwiedzenia.


Fot. moj-samochod.pl

Jedną z marek samochodów, która przygotowała atrakcje to Citroen. Francuska marka obchodzi w tym roku swoje 100 lecie. Z tej okazji w Łazienkach Królewskich na Placu Ermitażu przy ulicy Myśliwieckiej 1 w godzinach od 14:00 do 19:00 odbędzie się specjalne wydarzenie. Zobaczymy między innymi kilka zabytkowych modeli tej zasłużonej marki. Kolejny producent, który weźmie udział w Nocy Muzeów to Volvo. Dla Szwedzkiej marki to już kolejny udział w tym wydarzeniu. Volvo w swoim showroomie przy Marszłkowskiej 89 otworzy drzwi o godzinie 19:00. Na miejscu zobaczymy po raz pierwszy w Polsce model OV4 z 1927, a więc najstarsze Volvo. Kolejnym zabytkowym modelem będzie PV60 z 1944 roku. Nie zabraknie także trochę młodszych staruszków, ważnych dla historii marki. W wydarzeniu Nocy Muzeów udział biorą także muzea związane z motoryzacją i techniką. Tak więc miłośnicy motoryzacji będą mieli okazję aktywnie spędzić czas.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-05-17 18:50:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Motoryzacyjna-Noc-Muzeow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt