Ford Fiesta ST w nadwoziu pięciodrzwiowym

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford Fiesta ST w nadwoziu pięciodrzwiowym
Przyjęło się że sportowa wersja samochodów, musi posiadać maksymalnie trzy drzwi. Takie, a nie inny zastosowanie tłumaczy się bardziej sportowym wyglądem samochodu. Jednak jak już pokazał przykład modelu Ford Focus w wersji ST, a nawet RS. To można pogodzić dynamikę z daleko idącą użytecznością pojazdu. Do grona pięciodrzwiowych sportowych samochodów dołącza miejska Fiesta, z turbodoładowanym silnikiem EcoBoost o pojemności 1.6l o mocy 182 KM. Jednostka pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 6.9 sekundach. W tym modelu, oferowana będzie teraz także dodatkowa para drzwi. Dopłata wobec nadwozia tradycyjnego to tylko 1 000 zł. Amerykański koncern szacuje, że na nową odmianę samochodu zdecyduje się nawet 25% nabywców. Można jednak przypuszczać, że nową wersją zainteresuje się teraz dużo większe grono potencjalnych kupujących, który omijali ten segment samochodów z powodu braku właśnie tej drugiej pary drzwi. Bez zmian pozostanie jednak najmocniejsza odmiana miejskiego Forda Fiesta ST200. Samochód miał premierę w tym roku, w porównaniu to tradycyjnej ST samochód przyspiesza o 0,2 sekund szybciej, a więc do 100 km/h potrzebuje zaledwie 6.7 sekund.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-12 09:17:39
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-Fiesta-ST-w-nadwoziu-pieciodrzwiowym

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt