Nowa nazwa, nowa dynamika niemieckiego roadstera

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa nazwa, nowa dynamika niemieckiego roadstera
Mercedes równo na dwudziesta rocznicę wprowadzenia klasycznego roadstera do oferty niemieckiego producenta, przedstawia model SLC. Pierwsza generacja modelu o nazwie SLK pojawiła się na początku 1996 roku. Samochód dotychczas znalazł ponad 670 tyś nabywców. Nowa nazwa modelu bierze się głównie z bardzo mocnego pokrewieństwa rozwiązań i części z serii C Klasa. Nowy Mercedes SLC trafi na rynek na początku 2016 roku, a w styczniu ujawnione mają zostać jego ceny. Wyróżniające elementy samochodu to jego wykonany w diamentowej stylistyce grill oraz opcjonalne inteligentne LEDowe reflektory. Mercedes SLK występować będzie w pięciu wersjach silnikowych.


Fot. Mercedes

Nowy Mercedes SLC posiada bardzo mocne pokrewieństwo z rodziną samochodów C-Klasy. Stąd nastąpiła także zmiana oznaczenia modelu. Jak też przypisanie go do kompaktowej serii pojazdów niemieckiego producenta. Wyróżniające stylistyczne elementy to jego unikatowy grill, który utrzymany został w diamentowej stylistyce. Ten element będzie dostępne seryjnie w każdej wersji samochodu. Za lepszy wygląd samochodu nie tylko nocą odpowiedzialne są inteligentne LEDowe reflektory. Nadają pojazdu charakter, ale dodatkowo wspierają aktywnie bezpieczeństwo.

Fot. Mercedes

Pod maską nowego SLC dostępnych będzie pięć jednostek napędowych, w tym także jedna przygotowana przez przydomową firmę tuningową AMG. Podstawową jednostką w tym modelu będzie stanowić benzynowy silnik z oznaczeniem 180. Jego maksymalna moc to 156 KM. Kolejny silnik idący w stronę większej mocy to benzynowy 2 litrowy o mocy 184 KM. Jedyna wysokoprężna jednostka 2.5l d będzie posiadać moc 204 KM. Najmocniejszy silnik w tradycyjnej wersji to 245 KM w jednostce V6 o pojemności 3 litrów. Tuningowana jednostka przygotowana przez AMG będzie bazować na najmocniejszym silniku. W tej wersji samochód będzie posiadał aż 367 KM mocy.

Fot. Mercedes

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-12-22 19:40:11
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-nazwa--nowa-dynamika-niemieckiego-roadstera

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt