Najoszczędniejszy w swojej klasie.

Rozmiar tesktu A A A
-
Najoszczędniejszy w swojej klasie.
Trudno sobie to wyobrazić, ale także samochód ze Stuttgartu potrafi być najbardziej ekologiczny w swojej klasie. Mowa o nowym Porshe Panamera S Hybrid. Jego wyposażony w 380KM silnik zużywa tylko 6.8 l / 100km, dzięki czemu wytwarza jedynie 159g dwutlenku węgla na kilometr. Samochód nie tylko nie stracił na swoich właściwościach jezdnych, ale też dzięki nowemu napędowi stał się najbardziej ekologicznym hybrydowym pojazdem w swojej klasie. Aby dodatkowo obniżyć zużycie paliwa, Panamera S Hybrid wyposażony został w przygotowane specjalnie pod ten samochód całoroczne opony firmy Michelin (choć nawet bez nich zużycie paliwa jest na poziomie 7.1l/100km).


Panamera S Hybrid stawia wysoki próg zarówno dla samochodów klasycznych, jak i hybrydowych. Duże, luksusowe Gran Turismo ze stajni Porsche potrzebuje jedynie 6 sekund, aby rozpędzić się do 100km/h, a jego maksymalna prędkość wynosi 270km/h. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i osiągnięciu bardzo dobrych właściwości jezdnych, samochód podczas jazdy na autostradach może poruszać się z prędkością 165km/h bez zużycia ani jednej kropelki paliwa (silnik elektryczny utrzymuje prędkość). Z kolei przy wykorzystaniu wyłącznie silnika elektrycznego, prędkość może wynosić maksymalnie 85km/h, ale odległość jaką można pokonać wynosi poniżej 2km.

Panamera S Hybrid wyposażony jest w 3.0 litrowy silnik V6 o mocy 333 KM i dodatkowo 47- konny, mocny, silnik elektryczny. Porsche może korzystać z każdego z silników pojedynczo, lub z obu naraz. Silnik elektryczny służy w samochodzie jako jednostka startowa, aby obniżyć wysokie spalanie podczas ruszania. W samochodzie znajduje się 8 - stopniowa skrzynia biegów, która została już wcześniej zastosowana w modelu Cayenne.

Pod kątem wyposażenia nowa Panamera dostała jeszcze więcej niż zwykle, mimo i tak bardzo wysokiego standardu, który znajdziemy w tych modelach. W standardzie znajdziemy np. PASM ( elektroniczny system kontroli tłumienia). Ponadto będziemy mieć do dyspozycji znany już z modelu Caynne S Hybrid wyświetlacz, na którym znajdziemy wszystkie parametry napędu Hybrydowego.

Panamera S pojawi się na rynku w Czerwcu 2011 roku, w cenie zaczynającej się od 106.185,00 Euro. Swoją premierę samochód będzie świętował 1. Marca o 7:30.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2011-02-24 13:41:58
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Najoszczedniejszy_w_swojej_klasie_

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt