Niemcy jako pierwszy kraj z infrastrukturą na wodór

Rozmiar tesktu A A A
-
Niemcy jako pierwszy kraj z infrastrukturą na wodór
W Niemczech powstała spółka H2 MOBILITY Deutschland GmbH & Co. ma ona na celu stworzenia infrastruktur tankowania wodoru na szeroką skalę. W skład tej organizacji weszły kluczowe firmy na niemieckim rynku takie jak Air Liquide, BMW, Daimler, EnBW, Ford, GM/Opel, Hamburger Hochbahn, Honda, Hyundai, Linde, Shell, Siemens, die Stuttgarter Straßenbahnen SSB ,Total, Toyota, OMV, Volkswagen oraz Westfalen. W sumie do 2023 roku na terenie całych Niemiec ma powstać 400 lokalizacji, w których będzie można zatankować samochód napędzany wodorem. Dzięki temu Niemczy będą pierwszy krajem, który na szeroką skalę zabezpieczy możliwość eksploatowania samochodów napędzanych na wodór.


Fot. Mercedes

Tak duże zaangażowanie tylu kluczowych firm na niemieckim rynku w tą technologię przyszłości staje się niemalże gwarantem sukcesu pojazdów użytkujące wodór, jako źródło energii. Daje to także jasny sygnał całemu światu motoryzacji oraz państwom wydobywające ropę, że czas przesiąść się na czystą energię. Wodór to aktualnie najczystsze i najbardziej dostępne źródło alternatywnej energii wobec ropy i pochodnych od niej paliw. Każdy kraj jest w stanie wytwarzać te źródło energii w łatwy sposób. Trzeba jednak zaangażowania oraz zmianę podejścia w tej kwestii. Pozostaje tylko nadzieja że Polska znów nie zaśpi tej ewolucji i stanie się jej aktywnym uczestnikiem a nie tylko pobocznym widzem.

Fot. Mercedes

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-13 23:52:10
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Niemcy-jako-pierwszy-kraj-z-infrastruktura-wodoru--

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt