Kia Niro debiutuje w wersji elektrycznej

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Niro debiutuje w wersji elektrycznej
Podczas targów samochodowych Busan w Korei, Kia zaprezentowała elektryczną odmianę swojego crossovera Kia Niro. Samochód dysponować będzie silnikiem elektrycznym o mocy 204 KM. Sprint z 0 do 100 km/h zajmuje koreańskiemu crossoverowi zaledwie 7,8 sekund. Mimo tak dużej mocy auto ma mieć zasięg sięgający nawet 450 km na jednym doładowaniu. Dodatkowa waga akumulatorów, które umieszczone zostały pod bagażnikiem, powodują niski środek ciężkości.


Fot. Kia

To wpływa pozytywnie na lepsze właściwości jezdne. Mimo wyposażenia auta w akumulatory, samochód nadal może pochwalić się obszernym bagażnikiem wobec konkurencyjnych modeli, który wynosi 451l przy niezłożonych tylnych siedzeniach. Elektryczny Kia Niro wyposażony został ponadto w najnowsze rozwiązania z zakresu aktywnego bezpieczeństwa. Sprzedaż modelu Kia Niro w wersji EV rozpocznie się w czwartym kwartale 2018 roku na terenie Korei oraz Europy.

Fot. Kia

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-06-09 15:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kia-Niro-debiutuje-w-wersji-elektrycznej

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt