Prawdziwe dane na temat spalania samochodów ciąg dalszy

Rozmiar tesktu A A A
-
Prawdziwe dane na temat spalania samochodów ciąg dalszy
Grupa PSA składająca się z takich francuskich marek jak Peugeot, Citroen oraz DS to pierwszy producent, który postanowił pójść naprzeciw oczekiwaniom klientów i rozpoczął podawanie rzeczywistych wartości spalania swoich samochodów w warunkach codziennych. Pisaliśmy o tym tutaj. Aktualnie na stronach oraz broszurach informacyjnych tych marek znajduje się 30 modeli, które mają podane wartości spalania według RDE ( Real Driving Emission ) realnego spalania.


Fot. PSA

Nowe testy emisji spalin wykonywane są w warunkach rzeczywistych. Samochody w tym celu pokonują 25 km jazdy w mieście, 39 km na trasach pozamiejskich oraz 31 km na autostradzie. Wiadomo, że to nadal są tylko szczątkowe dane gdyż nie da się przetestować samochodu we wszystkich możliwych warunkach atmosferycznych z rożnymi obciążeniami itp. Jednak wskazane wyniki są już zdecydowanie dokładniejsze niż laboratoryjny test. Do końca roku na stronach marek wchodzących w skład grupy PSA pojawi się dodatkowo symulator spalania. Tutaj będzie można wyliczyć prognozowane spalanie samochodu na podstawie dodatkowych uwarunkowań. Takich jak obciążenie długość trasy itp.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-07-16 15:57:47
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Prawdziwe-dane-na-temat-spalania-samochodow-ciag-dalszy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt