Nissan e-NV200, najbardziej ekologiczny transportowiec

Rozmiar tesktu A A A
-
Nissan e-NV200, najbardziej ekologiczny transportowiec
Technologia w pełni elektrycznych samochodów nadal nie należy do najtańszych. Przyczynia się do tego nie tylko mała dostępność modeli, cena jak też dystans jaki można tymi samochodami pokonać. Tak więc ich użyteczność ogranicza się wyłącznie do miasta. Jednak dotychczas samochody te nie tylko były małe, a ich pojemność bagażnika ograniczała się głównie do przewiezienia zgrzewki wody.


Fot. Nissan

Nissan e-NV200 ma ten trend odwrócić głównie w zakresie transportowego. Nie tylko posiada ten samochód duży bagażnik, ale może zostać także dostosowany jako miejski transportowiec dla ludzi, tak zwany eTaxi. Wobec swojego brata bliźniaka, napędzanego tradycyjnym silnikiem, elektryczny NV200 jest szerszy o 6 cm, co daje mu całkowitą szerokość 1.76m. Inne różnice pomiędzy tymi samochodami to zastosowanie w bardziej ekologicznym większe 15” felgi z unikatowym wzorem, zamiast 14”.

Fot. Nissan

Wsiadając do elektrycznego NV200, trudno znaleźć różnice w wyposażeniu. Co więcej niczym nie odróżnia się od tradycyjnego spalinowego samochodu. Akumulatory zostały tak zamontowane w podłodze samochodu, aby zabierać jak najmniej miejsca, co za tym idzie dać pełną możliwość wykorzystania długości oraz szerokości samochodu do przewozu ludzi lub towarów. W taki oto sposób samochód może przewieźć nawet ładunki do wagi 770 kilogramów.

Pod maską znalazła się elektryczna jednostka. Jej moc to 80kW z maksymalnym momentem obrotowym 254Nm, który w przypadku samochodów z napędem elektrycznym jest permanentny. Energia magazynowana zostaje w 48 modułowym akumulatorze litowo-jonowym. Tak jak sam samochód, także baterie produkowane są w Europie. Dzięki temu pojazd w pełni wytwarzany zostaje na starym kontynencie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-07-13 09:08:39
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nissan-e-NV200--najbardziej-ekologiczny-transportowiec

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt