Nissan na CeBit z planem na autonomiczne samochody

Rozmiar tesktu A A A
-
Nissan na CeBit z planem na autonomiczne samochody
Przeszłość motoryzacji to samochody autonomiczne. Wiedzą to nie tylko producenci, ale także ich klienci. Pozostaje jedynie pytanie kiedy to nastąpi. Wszystko na to wskazuje że szybciej niż można było się tego spodziewać. Kilku producentów już prowadzi zaawansowane testy pojazdów, które jadą do wskazanego przez użytkownika punktu całkowicie samemu. Japońska marka Nissan jeszcze tak daleko nie jest, ale ten skok może już wkrótce nastąpić. Podczas targów CeBit Nissan zaprezentuje szerokiej publiczności jak działa ich system oraz co kryje się za skrótem SAM. Na targi zabrano ze sobą najlepiej sprzedający się model elektryczny na świecie Nissana Leaf.


Fot. Nissan

Technologia SAM nie jest niczym nowym nad takim rozwiązaniem pracowała już NASA. Rozwiązanie to pozwala nie tylko wykorzystać sztuczną inteligencję, w którą wyposażony jest samochód. Ponadto w kryzysowej sytuacji pojazd jest w stanie połączyć się zdalnie i zapytać o pomoc. Raz nauczone zdarzenie jest następnie poprzez chmurę rozsyłane do wszystkich innych samochodów. Dzięki temu programiści nie muszą wprowadzić do kodu setek tysięcy sytuacji drogowych. Pojazd nauczy się je rozwiązywać pytając o pomoc.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-23 12:45:21
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nissan-na-CeBit-z-planem-na-autonomiczne-samochody

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt