Mazda MX-5 debiutuje z twardym składanym dachem

Rozmiar tesktu A A A
-
Mazda MX-5 debiutuje z twardym składanym dachem
Podczas rozpoczynających się międzynarodowych targach w Nowym Yorku, japoński producent Mazda zaprezentował, nowe wcielenie swojego dopiero co debiutującego na rynku roadstera. Mazda MX-5 w wersji RF ( retractable fastback ), charakteryzuje się twardym składanym elektrycznie dachem. Mazda MX-5 RF będzie drugim modelem w którym udostępniony zostanie nowy zgodny z KODO odcień szary nadwozia. Kolor zaprezentowany został pierwotnie w modelu CX-9.


Fot. Mazda

Stylistycznie samochód prezentuje się zdecydowanie bardziej ciekawie. Twardy dach składa się z dwóch elementów, gdzie płyta dachu chowa lub wyjeżdża ze schowka umieszczonego pod tylną częścią dachu. Mimo bardziej skomplikowanej konstrukcji oraz nie dużych wymiarów pojemność bagażnika samochodu wynosi nadal pokaźnie 130l. Rozkładania i chowanie dachu działa w prędkościach do 10 km/h.

Fot. Mazda

Pod maską nowej Mazdy MX5 RF zadomowią się jednostki rodziny SKYACTIVE-G o pojemności 1.5l oraz 2.0l. Tak jak standardowa wersja Mazda MX-5 tak też odmiana RF będzie korzystać z manualnej 6 biegowej skrzyni biegów SKYACTIVE-MT. Jednak w przeciwieństwie do wersji z miękkim dachem, w nowe odsłonie pojawi się także automatyczna przekładnia.

Fot. Mazda

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-03-23 08:22:57
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mazda-MX-5-debiutuje-z-twardym-skladanym-dachem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt