Nowa Ibiza w Cuprze, ze 180-konnym silnikiem

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Ibiza w Cuprze, ze 180-konnym silnikiem
Cupra to kwintesencja sportowych osiągów w wykonaniu hiszpańskiego producenta. Na tle innych producentów, ten model wygląda naprawdę zachęcająco, oferując bardzo dobre osiągi, w niedużej, jak na tego typu samochody, cenie. Argumentem przemawiającycm za wyborem tego samochodu jest doświadczenie - nie tylko Hiszpańskiej marki, ale także całej grupy VW, która gra dużą rolę w tej niedużej konstrukcji.


Pod maską najnowszej odsłony Ibizy Cupra, znajdzie się 180-konny, turbodoładowany silnik, zarządzany przez siedmiobiegową, automatyczną skrzynię DSG, wraz z elektronicznym dyferencjałem. Maksymalny moment obrotywy leży przy 250Nm. Aby wyhamować tego małego demona, nowa Ibiza Cupra wyposażona została w hamulce o podwyższonej wydajności. Model przyspiesza do 100 w 6.9 sekundy, a jego maksymalna prędkość, to 228km/h. Mimo tak wysoki osiągów, średnie spalanie wynosi tylko 5.9l na 100km.

Silnik to dopiero początek świadczący o tym, że mamy do czynienia ze sportową wersją małego Seata. Aby dopełnić tego efektu, samochód wyposażony został w 17” felgi aluminiowe. Zawieszenie obniżono oraz usztywniono, dla poprawy właściwości jezdnych. Z kolei wbudowany system XSD zapobiega podsterowności samochodu.

Nie tylko na zewnątrz samochód otrzymał bardziej sportowy wygląd. Kolejne modyfikacje zostały podjęte wewnątrz pojazdu. Wysokiej jakości audio, w Ibizie Cupra może zostać wzbogacone w przenośny, 5” ekran. W skład funkcjonalności ekranu wchodzi nawigacja, system głośnomówiący oraz opcja przeglądania multimediów. W maju 2013 system ten zostanie wzbogacony o kolejne funkcje.

Samochód trafi do salonów na początku roku 2013, wtedy też poznamy cenę na polski rynek.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-11-05 08:00:53
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Ibiza-w-Cuprze--ze-180-konnym-silnikiem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt