Nowa topowa, sportowa odmiana modelu Audi

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa topowa, sportowa odmiana modelu Audi
Do oferty Audi wkracza nowa topowa odmiana. SUV niemieckiego producenta Q3 dołącza do sportowego grona rodziny RS. Nowy Q3 będzie wyposażony w nową 2.5 litrową jednostkę TFSI. Silnik pozwoli tej odmianie samochodu osiągnąć przyspieszenie, które pozazdrościć może nie jeden usportowiony samochód. Wszystko to w wyżej zawieszonym nadwoziu i komfortowym wnętrzu.


Fot. Audi

Nowe sportowe Audi Q3 będzie wyposażone w jednostkę TFSI o pojemności 2.5l. Silnik za pomocą turbiny oraz zaawansowanych rozwiązań będzie posiadał moc 367 KM. Dodatkowe 27 KM mocy, uzyskano poprzez lepsze chłodzenie - dzięki zmianie chłodnicy, jak też optymalizację pompy paliwowej. Niski przedział obrotów, który jest wymagany aby osiągnąć pełny zakres 465 Nm. Skutkuje przyspieszeniem nowego RS Q3 w 4,4 sekund do 100 km/h.

Fot. Audi

Mimo sportowych osiągów Q3 pozostał wierny zasadom SUV, a więc komfortowe podróżowanie. Przyczyniają się do tego nie tylko wysokiej jakości siedziska, ale także napęd na cztery koła. Za odpowiednio dobrany bieg odpowiedzialna jest automatyczna 7 stopniowa przekładnia. Gdyby jednak kierowca chciał sam wybierać odpowiedni moment zmiany biegu może to zrobić poprzez umieszczone za kierownicą manetki.

Fot. Audi

Za odpowiednie osiągi samochodu odpowiada wiele elementów. W tym także wysokość zawieszenia. Klasa samochodów SUV ma to do siebie że prześwit jest duży. W RS został on specjalnie obniżony o 20mm. Za dodatkowy sportowy wygląd odpowiada spoiler oraz dyfuzor. Zawieszenie , które jest twardsze przyczynia się do lepszych właściwości jezdnych. Kolejny element wyróżniający ten model to jego nowy zderzak oraz zmodyfikowany grill w kolorystyce czarnej oraz strukturze plastra miodu.

Fot. Audi

Q3 RS wyróżniają dodatkowo inne unikatowe elementy. Jedynie w tym modelu producent zastosował barwę matowego tytanu. W tym odcieniu kolorystycznym znalazło się kilka elementów zewnętrznych samochodu. Dodatkowo jako przedstawiciel RS, sportowy Q3 otrzymał dostępne jedynie w tej serii samochodów specjalne 20 calowe sportowe felgi aluminiowe.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-02-05 23:16:31
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-topowa--sportowa-odmiana-modelu-Audi

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt