Nowe Mini Cabrio premierą podczas targów Los Angeles

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowe Mini Cabrio premierą podczas targów Los Angeles
Brytyjski producent małych samochodów premium podczas targów w Los Angeles zaprezentuje dwa nowe samochody. Jednym z nich będzie nowych Mini Cabrio, drugi już zaprezentowany w Europie podczas targów IAA, model Countryman. Kolejna generacja kultowego modelu wprowadzi kilka kluczowych zmian oraz dostosuje samochód do najnowszych trendów obowiązujących w motoryzacji oraz samej marce Mini. Pojazd otrzymał także silniki spełniające nowe normy EU6. Samochód ma pojawić się idealnie na start wiosny 2016 roku na ulicach. Znakomita pora aby móc korzystać w pełni z tego typu samochodu.


Fot. Mini

Nowy model brytyjskiego producenta oprócz zmian wizualnych otrzymał także nowe parametry zewnętrzne. Wobec swojego poprzednika nowy Mini Cabrio zdecydowanie urósł. Otrzymał dodatkowe 98 mm w długości, 44 mm w szerokości, 1 mm w wysokości oraz 27mm w rozstawie osi. Co przekłada się na całkowite 3.821m długości, 1,727m szerokości oraz 1,415m wysokości. Nowe parametry zapewniają dużo więcej miejsca wewnątrz samochodu. Zwiększają jego pakowność oraz komfort. Materiałowy dach, który znalazł się w Mini Cabrio może operować przy prędkości do 30 km/h. Składanie oraz zamykanie zakrycia trwa przy tym tylko 18 sekund. Optycznie samochód zdobić będą także nowe felgi. Standardowo w zależności od wersji montowane będą 15 lub 16 calowe. Opcjonalnie dostępne będą także 18 calowe.

Fot. Mini

Technologicznie nowe Mini Carbio zrobiło wielki skok do przodu. Nie chodzi tutaj wyłącznie o multimedialność. Gdzie nowa odsłona samochodu otrzymała aktualnie dostępne systemy oraz rozwiązania. Które pomagać mają zarówno podczas podróży jak też poza jazdą. Samochód posiadać będzie także pełną integracje z telefonem dzięki Bluetooth. Producent zapewnia i stawia na nowe i jeszcze lepsze parametry jezdne. Bardziej zbliżone do odczucia jak jazda gokartem. Jednak nad kierowcą cały czas będą czuwać także zaawansowane rozwiązania korygujące tor jazdy jak też monitorujące na bieżąco otoczenie.

Fot. Mini

Na początku nowy Mini Carbio pojawi się tylko w trzech wersjach silnikowych. Dwie jednostki napędzane będą benzyną, zaś trzecia dieslem. Dwu litrowy i czterocylindrowy silnik o mocy 192 KM będzie jak na razie najmocniejszą pozycją w ofercie Mini. Pozwala ona w zupełności cieszyć się z nowych właściwości jezdnych samochodu, a przyspiesza w 7,2 sekund do 100km/h. Drugi silnik benzynowy o pojemności 1.5l oraz w układzie trzech cylindrów będzie posiadał 136 KM. Wystarczająco dużo mocy aby zobaczyć pierwsze 100 km/h na liczniku po 8.8 sekundach. Jedyny wysokoprężny silnik będzie posiadać 1.5l pojemności oraz moc 116 KM. Nie duża masa oraz odpowiednio mocny silnik sprawiają, że model z tą jednostką przyspiesza poniżej 10 sekund do 100 km/h.

Fot. Mini

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-11-18 20:21:37
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowe-Mini-Cabrio-premiera-podczas-targow-Los-Angeles

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt