Nowy Opel GT, wizjoner tak jak jego poprzednik z 1968

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Opel GT, wizjoner tak jak jego poprzednik z 1968
W 1968 roku powstała pierwsza generacja modelu GT. Już wtedy samochód budził nie tylko podziw, ale wiązał w sobie futurystyczne podejście do projektowania przyszłych samochodów tej marki. Tą cechę projektanci Opla wykorzystali także w nowej koncepcyjnej wersji samochodu, którego premiera odbędzie się już za miesiąc podczas targów w Genewie.


Fot. Opel

Dwu osobowy sportowy Opel GT wyposażony został w oszczędną jednak dynamiczną 1 litrową jednostkę napędową, tą którą można znaleźć w sportowej wersji Opla Adama. Mimo nie dużej mocy zaledwie 145 KM, na liczniku 100km/h zobaczymy zaledwie po 8 sekundach. Maksymalny moment obrotowy wynosi 205 Nm, a maksymalna prędkość to 215 km/h. Trzy cylindrowa jednostka dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji wraz z wagą samochodu nie przekraczająca 1000 kg. Zapewnia nie tylko dobre osiągi, ale także niskie spalanie.

Fot. Opel

Konstrukcja Opla GT wyróżnia się poprzez wiele detali. To one robią z tego nie dużego usportowionego pojazdu prawdziwy rarytas. Nowoczesne połączenie reflektorów IntelliLux LED wraz w sportową maską nadają Oplu GT unikatowy wygląd niespotykany dotychczas w pojazdach tej marki. Nowe drzwi wraz ze zintegrowanymi bocznymi oknami tworzą idealne połączenie, gdzie lakier idealnie przechodzi w szkło. Mimo niedużej konstrukcji, producent zapewnia że wygodnie i komfortowo podróżować w tym samochodzie mógłby także wysoki kierowca.

Fot. Opel

Przyszłość lusterek stoi pod znakiem zapytania. Już od kilku lat innowacyjne futurystyczne samochody koncepcyjne pozbyły się tego elementu. W zamian za dobrą widoczność nawet przy bardzo złych warunkach pogodowych mają zapewniać kamery. Inaczej nie mogło być także w Oplu, gdzie GT otrzymał właśnie takie rozwiązanie. Brak lusterek pozytywnie wpływa nie tylko na aerodynamiczność samochodu, ale także poprawia wizualnie opływowe nadwozie przyszłego modelu w ofercie Opla.

Fot. Opel

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-01-28 20:58:55
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Opel-GT--wizjoner-tak-jak-jego-poprzednik-z-1968

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt