Nowy Seat Leon jeszcze bardziej niemiecki

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Seat Leon jeszcze bardziej niemiecki
Seat Leon to kolejny model z grupy Volkswagena, który będzie budowany na platformie MQB – tak jak nowy Golf, czy Audi A3. Ma się to przyczynić przede wszystkim do poprawy komfortu pojazdu, jak też obniżyć koszty produkcji, a co za tym idzie, cenę sprzedażową.


Nowy Seat Leon będzie trochę mniejszy od swojego poprzednika. Długość będzie wynosić 4.26m a jego rozstaw osi - 2.64m. Samochód stanie się też lżejszy o 90 kg, głównie dzieki wykorzystaniu nowej platformy. Mimo, że nowa generacja się skurczyła, wewątrz jest więcej miejsca. Bagażnik ma pojemność 380 litrów, zatem także tutaj widać poprawę ( w poprzednim modelu było to 340l ).

Pod względem designu Seat posłuzył się linią Audi i stworzył hybrydę aktualnego niemieckiego designu z linią poprzedniej generacji Seata. Zabieg ten udał się, przez co hiszpański samochód nabrał stateczności i sportowego klimatu. Wnętrze także wygląda lepiej. Jest wyraźnie lepiej ułożone i dopracowane. Uzycie lepszej jakości materiałów na pewno wyjdzię na plus Seatowi. Ponadto nowy Leon będzie pierwszym samochodem, który będzie miał na sobie nowe logo producenta. Samochód ten ponadto otrzyma wersję 3-drzwiową i ST(Kombi).

Gama silników dostępna w tym modelu będzie bardzo bogata. W połaczeniu z technologią Start& Stop samochód może się pochwalić emisją dwutlenka poniżej 100g/km. Wsumie do dyspozycji będzie aż 8 silników; z tego 5 benzyn i 3 jednostki wysokoprężne. Benzyny, to: 1.2l TSI 86KM lub 105KM, 1.4l TSI 121KM, 1.8l TSI 180KM oraz 1.4l TSI 140KM, z funkcją wyłączania cylindra, jeżeli jego moc nie jest akurat potrzebna. Wysokoprężne jednostki z kolei, to 1.6l TDI 90KM lub 105KM, 2.0l TDI 150KM oraz 2.0l TDI 183KM.

Nowy Leon został także wzbogacony o systemy bezpieczeństwa. Znajdziemy tu na przykład system kontroli utrzymania pasa ruchu, oraz kontrolujący, czy kierowca nie zasypia za kierownicą. Z multimedialnego punktu widzenia dostępny będzie dotykowy ekran do sterowania Audio i resztą zawartości telefonu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


oooo - 2012-10-14 12:11:30
Skoda to dla tych co nie stać na VW, a seat będzie dla tych co nie stać na Audi.

Paweł Robert Kostecki - 2012-10-09 21:35:37
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Seat-Leon-jeszcze-bardziej-niemiecki-

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt