Audi A8 L w wersji bardzo długiej

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi A8 L w wersji bardzo długiej
Audi A8 to nie tylko flagowy i co za tym idzie najbardziej luksusowy model w ofercie niemieckiego producenta, samochód ten jest także twarzą marki. Dlatego nie może dziwić specjalne traktowanie tego pojazdu. Teraz Audi przedstawiło specjalną jedyną w swoim rodzaju odmianę A8. Samochód w pełnej swojej nazwie brzmi Audi A8 L extended. Tak samo jak długa nazwa, jest także wymiar tego pojazdu, który wynosi aż 6.36m. Mimo takiej długości oraz odpowiedniej dodatkowej masie, samochód nadal przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 7,1 sekundach.


Fot. Audi

Przygotowanie tej unikatowej wersji Audi A8L zajęło niemieckim inżynierom rok czasu. Najtrudniejszym elementem był długi rozstaw osi, który wynosi aż 4,22m. Jednak dzięki rozbudowanemu i wzmocnionemu Audi Space Frame, właściwości jezdne nie różnią się od tradycyjnej Audi A8L. Całkowita długość samochodu wynosi pokaźne 6.36m. Pod względem luksusu samochód niczym nie odbiega od tego co można spotkać w tradycyjnej odmianie Audi A8. Tylko z tą różnicą że samochód przeznaczony jest dla 6 osób. Nadwozie wyposażone jest w sumie w 3 pary drzwi. Każdy z pasażerów posiada swój indywidualnie sterowany fotel. Na pokładzie znajduje się nie tylko najwyższej klasy system multimedialny, ale także lodówka.

Fot. Audi

Mimo tak dużych wymiarów samochód nadal zapewnia odpowiednie właściwości jezdne. Przyspieszenie do 100 km/h prawie 2.5 tonowej konstrukcji, zajmuje zaledwie 7.1 sekund. Pod maską niemieckiej luksusowej limuzyny znalazła się benzynowa turbodoładowana jednostka 3.0 TFSI z mocą tylko 310 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 440 Nm. Mocą silnika zarządza 8 stopniowa automatyczna przekładnia, a przekazywana jest na wszystkie cztery koła dzięki rozwiązaniu quattro.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-04-11 23:21:40
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-A8-L-w-wersji-bardzo-dlugiej

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt