Nowy VW Golf - kontynuacja sukcesu

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy VW Golf - kontynuacja sukcesu
Golf to historia sukcesu w wykonaniu niemieckiego producenta. Ten samochód już od 38 lat króluje na drogach. Ponad 29 milinów sprzedanych egzemplarzy, to wynik, którego nie jeden producent może mu pozazdrościć.


Nowa, 7 generacja VW Golfa, została zaprezentowana w Berlinie 4 września. Cały pojazd został na nowo zaprojektowany i osadzony na nowej płycie MQB. Dzięki temu cała konstrukcja waży niemal 100 kg mniej, mimo, że samochód urósł o 5,6cm wobec swojej poprzedniej wersji.

Wraz z nową gamą silników, nowy Golf jest nie tylko najbardziej ekologiczną wersją tego modelu w gamie producenta, ale także w całym segmencie.
Mimo odchudzenia samochodu, systemy bezpieczeństwa oraz komfort podróżowania na tym nie ucierpiały.

Nowy Golf został wzbogacony o nowe systemy bezpieczeństwa, takie jak hamulec wielokolizyjny ( dostępny seryjnie ), proaktywny system bezpieczeństwa pasażerów, a także automatyczna regulacja odległości, wraz z funkcją awaryjnego hamowania w mieście.

Dla zwiększenia komfortu podróży, osoby znajdujące się wewnątrz samochodu mają wiecej miejsca na nogi. Dzięki dodatkowym 30 litrom w bagażniku, będzie można ze sobą więcej zabrać. Kolejną rzeczą, która wpłynie pozytywnie na komfort podróży, jest między innymi nowy system zawieszenia, progresywny układ kierowniczy i możliwość wyboru trybu jazdy. W każdym egzemplarzu nowego Golfa znajdzie się ponadto dotykowy ekran z nowym systemem infortaiment i entertaiment.

Pod maską znajdzie się jeden z czterech dostępnych silników. Podstawowy, o pojemności 1.2l, w benzynie i wysokoprężnej edycji. Ponadto ultra oszczędny silnik z technologią BlueMotion i nowoczesny, ekologiczny silnik, o mocy 140KM, z funkcją odłączania cylidrów, które nie są akurat potrzebne. Całą gamę silników oraz ich dane techniczne, poznamy zapewne około 17 września. Podobnie z pełnym wyposażeniem nowego Golfa.

Najtańsza wersja nowego modelu, z silnikiem o pojemności 1.2l TSI, systemem Start & Stop i trybem rekuperacji w standardowym wyposażeniu, zaczynać się będzie od 59.990 zł = czyni to go modelem tańszym od swojego poprzednika. Zamawiać ten model będzie można już od 17 września, u dealerów Volkswagena.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-07 23:10:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-VW-Golf-kontynuacja-sukcesu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt