Opel Meriva - daj się zaskoczyć

Rozmiar tesktu A A A
-
Opel Meriva - daj się zaskoczyć
Po 8 latach Opel wprowadził nową, odświeżoną wersję swojego MiniVan'a - Merivy.


Design

Najbardziej charakterystyczna zmiana nastąpiła w konstrukcji drzwi. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać bardzo dziwne rozwiązanie, jednak w praktyce sprawdza się bardzo przyzwoicie.

Wsiadanie i wysiadanie jest dużo wygodniejsze, a poza tym, gdy wkładamy większe rzeczy do samochodu i trzeba je przesunąć do przodu, mamy dużo większe pole manewrów. Oprócz nowych drzwi, Meriva dostała także przód nowej Astry.

Wnętrze.

Wobec poprzedniego modelu, Meriva zyskała ponad 10 cm na długości, a rozstaw osi zwiększył się o 5 cm. Dzięki temu samochód oferuje teraz więcej miejsca wewnątrz.

Z nowej przestrzeni ucieszyć może się przede wszystkim kierowca, który nawet mając ponadprzeciętny wzrost, bez większych problemów zmieści się w tym samochodzie. Bagażnik możemy w bardzo prosty sposób powiększyć składająć tylnie siedzenia, by przetransportować większe gabarytowo rzeczy.

Samochód nadaje się idealnie zarówno dla rodziny, jak i do firmy. Dzięki wyższej pozycji siedzenia mamy dobry widok na drogę i na to, co dzieje się wokół nas.

Opel zadbał także o dużą ilość schowków, do których możemy włożyć np. okulary, mapy, czy inne przedmioty, których potrzebujemy w podróży, tak, aby nie poniewierały nam się pod nogami.

Silnik

Przy nowej Merivie mamy wybór pomiędzy 5 wersjami silnikowymi - 3 benzynowymi i 2 dieslami. Najsłabsza jednostka benzynowa zaczyna się od pojemności 1.4 litra - 100 KM, a najmocniejsza to 1.4 Turbo - 140 KM. Silnik 1.4 Turbo, w porównaniu do starego 1.8, daje aż o 12% więcej mocy.

W przypadku diesla, najmniejszą jednostką jest 1.3 CDTI - 75 KM, a drugi to 1.7 CDTI - 100 KM. Tym samym dla każdego znajdzie się odpowiedni silnik, dopasowany w zależności od stylu jazdy.

Benzyna

1.4 100 KM
1.4 120 KM 88kw 175Nm
1.4 Turbo 140 PS 103 kw 200Nm

Diesel

1.3 CDTI 75 KM 55kw
1.7 CDTI 100 KM 74kw 260Nm

Podsumowanie

Opel Meriva jest przemyślanym samochodem, idealnym dla swoich grup docelowych.

Świetnie sprawdzi się jako auto dla młodych rodziców, którzy małe dziecko muszą wkładać do nosidełka. Wspomniany wcześniej pomysł z drzwiami jest perfekcyjnie przemyślany, dzięki czemu wkładanie dziecka do auta staje się prostsze i mniej problemowe, niż wcześniej.

Także dla firm, jako mały samochód, Opel Meriva może się okazać idealny.

Samochód osobiście bardzo mi się podoba. Siedzenia są bardzo wygodne, nawet dla dużych osób, a wnętrze doskonale przemyślane.

Serdecznie zapraszam do galerii Opla Merivy z Targów AMI 2010 w Lipsku

[a]https://www.moj-samochod.pl/Multimedia/Zdjecia/Opel_Meriva_AMI_2010_Lipsk[/a]

Autor: Paweł Kostecki
Zródło i zdjęcia: opel.com.pl
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-08-27 14:14:30
Jest to kwestia przyzwyczajenia i oswojenia z nowym rozwiązaniem. Ale ten system naprawdę ułatwia wsiadanie tak ja wkładanie rzeczy ewentualnie instalowanie fotelika.

- 2010-08-26 19:28:48
Ciekawe ile trzeba się przyzwyczajać do wysiadania jako pasażer na tylnym siedzeniu. Jeśli o to chodzi na pewno będzie wzbudzać ciekawość wśród innych. Ale jakoś nie mogę zrozumieć czemu to takie idealne rozwiązanie jest.

Paweł Robert Kostecki - 2010-05-02 20:58:06
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Opel_Meriva_daj_sie_zaskoczyc

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt