Pierwsza dostawa prawdziwych ekologicznych samochodów

Rozmiar tesktu A A A
-
Pierwsza dostawa prawdziwych ekologicznych samochodów
Toyota swoim modelem Mirai zrobił furorę na rodzimym rynku. Przekraczając kilku krotnie ilością zamówień wobec przewidzianych możliwości produkcyjnych na ten model. Samochód dzięki swojej unikatowej i jedynej w swoim rodzaju technologi zasilania, otworzył nowy akapit w motoryzacji. Jest to drugie takie osiągnięcie tego producenta, pierwsze miało miejsce w roku 2000 kiedy to Toyota wprowadziła na rynek pierwszy hybrydowy samochód. W 2015 roku ruszyła sprzedaż Mirai, jedynego seryjnie produkowane samochodu z napędem wodorowym. Cena w Niemczech tego modelu wynosić będzie 66 tyś euro + VAT. Ilość samochodów przewidziane na 2015 i 2016 roku ma się wahać pomiędzy 50, a 100 modeli.


Fot. Toyota

W przeciwieństwie do Prius, Mirai ma jedna wielką zaletę. Niezależność energetyczną dla każdego Państwa, które ma dostęp do wody. Coraz większa popularyzacja tego rozwiązania w codziennym życiu spowoduje, że ceny tradycyjnych paliw będą musiał mocno spaść. Tak aby powstrzymać klientów od kupowania, może nieco droższych w zakupie, ale zdrowszych i wspierającą w 100% lokalną gospodarkę rozwiązanie. Toyota jest pierwszym globalnym producentem, który odważył się i postawiła na postęp nie patrząc na powikłania rynków bazujących na wydobyciu ropy. Kolejni producenci niebawem też będą musiały pokazać swoje samochody napędzane wodorem. Aby nie stracić udziałów w tym dopiero co rosnącym rynku, tak jak miało to miejsce w przypadku hybryd.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-08-11 21:22:51
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Pierwsza-dostawa-prawdziwych-ekologicznych-samochodow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt