Polestar po raz pierwszy w Genewie

Rozmiar tesktu A A A
-
Polestar po raz pierwszy w Genewie
Polestar jako marka zaszła daleko. Od firmy tuningowej specjalizującego się w poprawianiu osiągów samochodów szwedzkiej marki Volvo, aż teraz po własny model. Pomiędzy tym okresem, marka ta zakupiona została przez Volvo i od tego czasu w ofercie szwedzkiego producenta dostępna jest także wersja Polestar jako oddzielna opcja. Samochody w tym wariancie posiadają zoptymalizowane podzespoły co za tym idzie lepsze osiągi. W poprzednim roku Polestar zaprezentował swój pierwszy model. Teraz podczas targów w Genewie samochód miał swoją premierę Europejską.


Fot. Polestar

Pierwsze egzemplarze w modelu Polestar 1 do klientów trafić mają w połowie 2019 roku. Możliwości produkcyjne modelu wynoszą aktualnie tylko 500 sztuk co przy około 6 000 zapytań jest tylko kroplą wody. Samochód jak na razie oferowany będzie wyłącznie na 18 rynkach, dobra wiadomość Polska na tej liście się znajduje jako jedyny kraj starego komunistycznego bloku. Aby trafić na listę zamówienia trzeba będzie wpłacić relatywnie niską zaliczkę bo zaledwie 2 500 Euro. Finalna cena za Polestar 1 nadal nie została ujawniona. Hybrydowy model typu plug in posiada moc 600 KM do tego dochodzi maksymalny moment obrotowy 1000 Nm. Na samej baterii auto może pokonać nawet 150 km, co w przypadku samochodów z napędem PHEV jest wynik niemalże 3 razy większy niż aktualne konstrukcje.

Fot. Polestar

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-03-07 13:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Polestar-po-raz-pierwszy-w-Genewie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt