Kia Lotos Race kończy przerwę letnią

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Lotos Race kończy przerwę letnią
Już jutro, po letniej przerwie, odbędzie się pierwszy wyścig Kia Lotos Race. W poprzedniej części sezonu żaden z kierowców nie wybił się na pozycję zdecydowanego lidera, więc prawie każdy ma szanse na pierwsze miejsce w tabeli – róznica między 1 miejscem a 8 to zaledwie 100 punktów. Inauguracja 2 części sezonu odbędzie się na Słowenii, podczas wyścigowego weekendu. Oprócz Kia Lotos Race odbędzie się także 6 runda FIA GT1 - mistrzostw Słowacji, Polski, Czech i Węgier oraz strefowe Puchary Lotusa, Porsche, Renault i Suzuki. Na brak emocji raczej nie będzie można narzekać.


Dzisiaj odbył się pierwszy trening czasowy na torze Slovakiaring. Najlepszym okazał się Grzegorz Kubat.Uzyskując czas 2:52:589, kierowca ten aktualnie plasuje się na dziewiątym miejscu. Minimalnie za nim znaleźli się Filip Tokar, z czasem 2:53:522 ( miejsce 2 w klasyfikacji ) oraz z wynikiem 2:53:523 -Grzegorz Wróbel ( miejsce 6 w klasyfikacji ).

Ten ostatni może jednak nie wystąpić w wyścigu. Pod koniec treningu czasowego stracił panowanie nad swoim samochodem i mocno uszkodził przód. Mechanikom nie będzie dane przespać dzisiejszej nocy. Do godziny 8:50 muszą przywrócić samochodowi formę, aby Grzegorz Wróbel mógł wziąć udział w drugim treningu czasowym.

Czwartym zawodnikiem, z czasem 2:53:558, został Stanisław Kostrzak ( miejsce 16 w klasyfikacji ). Z kolei aktualny lider tabeli, Zbigniew Łacisz, uplasował się dopiero na siódmej pozycji, z czasem 2:54:575.

Kolejny trening czasowy odbędzie się jutro rano, o 8:50. Po wynikach uzyskanych łącznie z obu treningów, zostaną ustalone pozycje startowe poszczególnych zawodników. Synoptycy zapowiadają na jutrzejszy dzień dużo słońca i temperatur około 30 stopni. Zapowiada się więc ciekawy i gorący wyścig.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-08-18 14:26:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Kia-Lotus-Race-konczy-przerwe-letnia

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt