Volvo XC60 w nowej odsłonie

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo XC60 w nowej odsłonie
Na ten dzień czekało wielu fanów szwedzkiej marki. Dzisiaj w Genewie zaprezentowany został następca najlepiej sprzedającego się SUVa w historii Volvo i w Europie, model XC60. Wielu spodziewało się stateczną mniejszą wersję XC90. Jak jednak pokazała szwedzka marka Volvo, producent potrafi odróżnić swoją grupę docelową. Pozostawiając klasyczne piękno większemu modelu, a nadając sportowej dynamiki mniejszemu XC60. Daje to przy okazji do myślenia jak zaprezentuje się kolejna duża premiera pod koniec tego roku model Volvo XC40. Jednak nie ma co jak na razie wyprzedać czasu.


Fot. Volvo

Volvo XC60 zaskakuje swoją dynamiką nadwozia, mimo że jest większy od swojego poprzednika o 4,4 cm. Do tego rozstaw osi powiększył się o 9 cm, tutaj zyskali głównie pasażerowi z tyłu. Jednak w odróżnieniu od poprzednika auto jest niższe aż o 5 cm i wynosi aktualnie 1,66 m. Prześwit w zależności od wersji zawieszenia wynosi 21,4 cm albo 21 cm. Poprzednik miał 23 cm prześwitu. Jest jednak dobra informacja, Volvo XC60 będzie można wyposażyć także w tryb off-road, wtedy wartość ta wzrasta do 25 cm. Pojemność bagażnika także uległa powiększeniu, z 493 litrów do 505 litrów. Mimo że nowego Volvo XC60 jest więcej, wagowo spadło mu aż o 90 kg. Głównie za sprawą zmiany wielu materiałów oraz dzięki nowej platformie SPA na której bazuje także rodzina 90. W sumie oprócz nazwy nic już nie łączy nową generację Volvo XC60 z poprzednią. Szwedzki producent zadbało o to aby każda część auta została wymieniona i ostatnie więzi z poprzednim właścicielem szwedzkiej marki popadły w niepamięć.

Fot. Volvo

Tak jak XC90 tak też XC60 będzie korzystał z tych samych jednostek napędowych. To oznacza że pod maską nowej generacji Volvo XC60 znajdzie się także jednostka hybrydowa typu plug in T8 o mocy 407 KM z 8 biegową automatyczną przekładnią. W tej konfiguracji auto ma przyspieszać do 100 km/h w zaledwie 5.3 sekundach. Nie zabraknie także sprawdzonych wysokoprężnych konstrukcji takich jak D4 ( 190 KM ) oraz D5 ( 235 KM ). Zwolnicy jednostek benzynowych otrzymają do wyboru T5 ( 254 KM ) oraz T6 ( 320 KM ). Wraz z pojawieniem się na nowo zbudowanego Volvo XC60, na rynku zadebiutują także innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które przybliżą Volvo do swojego projektu 2020. Auto potrafi nie tylko samemu wyhamować, ale w razie potrzeby ominąć przeszkodę. Tak aby nikomu nic się nie stało.

Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-07 22:14:49
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-XC60-w-nowej-odslonie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt