Porsche Cayenne, 11 października zawita w polskich salonach Porsche nowa odsłona

Rozmiar tesktu A A A
-
Porsche Cayenne, 11 października zawita w polskich salonach Porsche nowa odsłona
Mimo początkowego sprzeciwu, zagorzałych fanów niemieckiego producenta ze Stuttgartu, model Cayenne stał się tak samo nierozłącznym elementem marki jak popularna 911. Jednak czas nadszedł na nową odświeżoną edycję, trochę także wymuszoną z powodów ekologicznych. Jednak na złe Porsche Cayenne to metamorfoza nie poszła.


Fot. Porsche

Modyfikacje które zostały poczynione na zewnątrz trudno nie zauważyć. W przedniej partii nadwozia, rysy samochody zostały bardziej uwidocznione. Odnowiony został całkowicie przedni pas, przednie błotniki oraz pokrywa silnika. Wraz z modyfikacjami wizualnymi, niemiecki producent postarał się także ulepszyć dopływ powietrza do intercoolerów, co także przyczyniło się do ich modyfikacji wizualnej. Nowe Porsche Cayenne będą już w wersji podstawowej posiadać biksenonowe reflektory wraz z czteropunktowymi światłami LED do jazdy dziennej.

id_zdjecie3]Największe prace w nadwozi jednak inżynierowie Porsche poczynili w tylnej części nadwozia. Samochód otrzymał w końcu tył, który do niego pasuje a nie w jak to było w poprzedniej wersji trochę z przypadku. Na wzór czteropunktowych LEDowych świateł, Porsche zastosował wizualnie taki sam zabieg z tyłu. Końcówki wydechów, zostały teraz wizualnie wkomponowane do tylnego zderzaka, tworząc idealną symbiozę tych dwóch elementów samochodu. Do standardowego wyposażenia doszła automatycznie zamykająca się pokrywa bagażnika.

id_zdjecie4]Wewnątrz samochodu pełne zaangażowanie poszło w stronę kierowcy. W standardzie otrzymał nową wielofunkcyjną kierownicę, wraz ze sterowaniem zmiany biegów poprzez łopatki. Kierownica do nowego Cayenne została zainspirowana tą z modelu 918 Spyder. Także pasażerowie otrzymali nową funkcjonalność - wyposażenie opcjonalne, wentylowane siedzenia.

id_zdjecie5]Największa rewolucja zaszła jednak w silnikach. Porsche Cayenne będzie trzecim modelem w ofercie niemieckiego producenta z hybrydowym napędem Plug-in, cena dla tego modelu jeszcze nie została udostępniona.
Cayenne S E-Hybrid
ModelSilnikMocMoment obro.Cena
Cayenne Diesel3.0l V6262 KM580Nm332 500 PLN
Cayenne S Diesel4.2l V8385 KM850 Nm410 900 PLN
Cayenne S3.6l V6420 KM550 Nm401 400 PLN
Cayenne Turbo4.8l V8520 KM750 Nm640 400 PLN
3.0l416 KM590 Nmbrak
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-08-11 23:27:37
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Porsche-Cayenne--11-pazdziernika-zawita-w-polskich-salonach-Porsche-nowa-odslona

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt