Porsche Panamera jedyna tak sportowa limuzyna na rynku

Rozmiar tesktu A A A
-
Porsche Panamera jedyna tak sportowa limuzyna na rynku
Niemiecki samochód Panamera, marki Porsche swój debiut rynkowy miała w 2009 roku. Po ponad sześciu latach nadszedł czas na nową generację. Ta zaprezentowana została w Berlinie na specjalnym spotkaniu. Samochód wiąże w sobie dwa typy pojazdów, sportowy bolid oraz luksusowa limuzyna. Porsche Panamera bierze z obu segmentów najlepsze. Prędkość oraz zwinność samochodu sportowego, luksus oraz przestrzeń z limuzyny, a wszystko to upakowane w sportowym nadwoziu Coupe. Samochód ten będzie stanowić jedną z bardziej pożądanych premier podczas targów w Paryżu.


Fot. Porsche

Nowa odsłona Porsche Panamera ma po raz kolejny podnieść poprzeczkę. Zarówno w sportowych osiągach jak też w dziedzinie luksus i komfortu. Oba zadania zostały przez Porsche wykonane perfekcyjnie. Dowód na jeszcze lepsze osiągi wobec odchodzącej generacji, może stanowić tylko i wyłącznie pobity rekord na popularnym torze Nordschleife. Okrążenie tej trasy stanowi wyznacznik w zakresie osiągów samochodu. Do tego dochodzi sportowy design nadwozia, który bazuje między innymi na najnowszym modelu 911.

Fot. Porsche

Pod maską sportowej luksusowej limuzyny Porsche znajdą się nowe turbodoładowane jednostki. Podstawowy silnik, który umieszczony będzie w nowej Panamerze to benzynowa turbodoładowana V6 o mocy 440 KM i 550 Nm. W ofercie dostępna będzie także oszczędna i dynamiczna wysokoprężna jednostka w układzie V8, której moc wynosić będzie 422 KM, a jej maksymalny moment obrotowy 850 Nm. Trzeci i najmocniejszy silnik, który znajdzie się w nowym Porsche Panamera to benzynową jednostką V8 o mocy 550 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 770 Nm.

Fot. Porsche

Nowy komfort oraz luksus w Porsche Panamera drugiej generacji będzie wyznaczać nowoczesny system teleinformatyczny. Pełna automatyzacja, komfortowe regulowane siedziska z przodu i z tyłu oraz najwyższej jakości systemy audio i video pozwolą każdemu pasażerowi na komfortową podróż, nie ważne jak długa by nie była. Wobec poprzedniej generacji samochód nieco urósł, oferując pasażerom więcej przestrzeni. Duża zmiana zaszła także w wystroju wnętrza, długa kolumna przycisków obok kierowcy została zastąpiona poprzez dotykowy panel. Prezentuje się on zgrabniej i podkreśla nową digitalną stronę samochodu.

Fot. Porsche

Nowy Porsche Panamera w salonach pojawi się już 5 listopada. Cena podstawowego modelu Porsche Panamera 4S z turbodoładowanym silnikiem V6 zaczynać będzie się od 523 620 zł. Za wersję z silnikiem wysokoprężnym Porsche Panamera 4S Diesel będzie trzeba przeznaczyć 543 540 zł. Najmocniejsza dostępna odmiana samochodu Porsche Panamera Turbo z 550 konnym silnikiem V8 zaczynać będzie się od 746 190 zł.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-07-06 20:38:15
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Porsche-Panamera-jedyna-tak-sportowa-limuzyna-na-rynku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt