Quadrifoglio Verde historyczna wersja na 60-lecie Giulietty

Rozmiar tesktu A A A
-
Quadrifoglio Verde historyczna wersja na 60-lecie Giulietty
Quadrifoglio Verde to symbol włoskich udziałów w wyścigach od 1923 roku. Jest to także symbol, którym Alfa Romeo oznaczało swoje uliczne modele ze sportowymi osiągami. Wraz z modelem Giulietta, włoski producent postanowił przekazać zaszczyt noszenia tego ekskluzywnego oznaczeniu modelu MiTo. Aby tego było mało premiera tych dwóch modelu zbiegła się z modelem 4C.


Fot. Alfa Romeo

Nowa wersja Giulietty to głównie uliczny bolid, wyznacznikiem tego jest nowa 240 konna turbodoładowana jednostka o pojemności 1,75l. Ta sama jednostka, która napędzać będzie także unikatowy model Alfa Romeo 4C. Maksymalny moment obrotowy będzie można osiągnąć już przy 2100 obr./min., który wynosić będzie 340 Nm. Do perfekcyjnej i szybkiej zmiany biegów posłuży 6-stopniowa przekładnia, która może pracować w trybie automatycznym lub też sekwencyjnym. Dzięki zastosowaniu systemu Launch Control, samochód jeszcze lepiej przyspiesza, dzięki czemu pierwszą 100km/h zobaczyć można już po zaledwie 6 sekundach.

Fot. Alfa Romeo

Nadwozie oraz zewnętrza prezencja samochodu Alfy Romeo Giulietta, także uległa licznym modyfikacją w ramach wyróżnienia wersji Quadrifoglio Verde. Tak też na pierwszy rzut oka rzucają się nowe 18” felgi ze stopów lekkich idealnie podkreślające sportowe osiągi i linię samochodu. Przez pięć otworów felg będzie można zobaczyć układ hamulcowy firmy Brembo o średnicy 320mm. Obudowy lusterek, przedni grill oraz oprawy lamp przeciwmgielnych wykończone będą w błyszczącym antracytowym. Jako prawdziwy Quadrifoglio Verde, samochód otrzyma odpowiedni znaczek pod bocznymi kierunkowskazami. W Polsce Giulietta w tej wyjątkowej wersji dostępna będzie tylko w szarym matowym kolorze, na rodzimym włoskim rynku model ten dodatkowo dostępny będzie także w tradycyjnym czerwonym lakierze

Fot. Alfa Romeo

Jeżeli chodzi o poszanowanie tradycji nie ma lepszych producentów od włoskich, znają się na tym jak stworzyć to coś aby przetrwało wiele pokoleń. Także specjalna wersja Giulietty wewnątrz prezentuje się wyśmienici, przyczyniają się do tego nie tylko bardzo wysokiej jakości materiały, ale także jakość opracowania wszystkiego. Z elementów typowo sportowych, w Alfie znajdziemy między innymi sportowe siedzenia, czy też sportowe nakładki na pedały. Kierownica skórzana przeszyta została kontrastującymi nicami biało, czerwonymi.

Fot. Alfa Romeo

Quadrifoglio Verde wzbogacony został także pod kątem wyposażenia. Tak też już w podstawowej wersji znajdziemy duży 6,5” ekran, na którym wyświetlać będzie można wszelkiej maści elementy multimedialne. Oczywiście nie mogło zabraknąć także nawigacji, czy też sterowanie głosem oraz możliwość podłączenia pojazdu z telefonem. Za odpowiedni poziom muzyki i krystaliczny dźwięk odpowiadać będą 9 głośników firmy Bose.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-06-14 23:49:49
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Quadrifoglio-Verde-historyczna-wersja-na-60-lecie-Giulietty

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt