Range Rover Evoque - czarny koń

Rozmiar tesktu A A A
-
Range Rover Evoque - czarny koń
Range Rover Evoque - a dokładniej jego koncept LRX - pojawił się po raz pierwszy w 2008 roku, na Targach w Genewie. Od tego czasu samochód ewoluował z projektu na model gotowy do wprowadzenia na rynek. Range Rover, znany głównie z produkcji kwadratowych samochodów klasy SUV i terenowych, tym modelem całkowicie odbiegł od swoich korzeni i zaprezentował naprawdę ładny i wygodny samochód.


Design

Pod kątem designu, mimo kilku wyraźnych elementów, znanych z poprzednich modeli marki Range Rover, samochód odbiega od kwadratowego, pudełkowatego kształtu. Nadkola przesunięto maksymalnie do zewnętrznej części samochodu, co nadaje samochodowi stabilny i potężny wygląd. Evoque należy do klasy Cross-Coupe - ma tylko 2 drzwi i przeznaczony jest dla maksymalnie 4 osób. Przód samochodu nawiązuje w wielu szczegółach, takich jak grill i reflektory, do innych modeli tej marki. Światła wyposażone są w specjalne LEDy do jazdy dziennej.

Wnętrze

Po względem wnętrza Evoque to nowoczesny, sportowo - luksusowy samochód. Bardzo wygodne siedzenia obszyto najwyżej jakości skórą. Użyte materiały dodatkowo podnoszą klasę wewnątrz samochodu. Dobrze ułożony i odpowiednio podświetlony kokpit został zaprojektowany tak, żeby nawet przy nocnej jeździe nie trzeba było szukać po omacku potrzebnego przycisku.

Pod kątem technicznym samochód jest wyposażony we wszelkie nowinki, które są dostępne w innych modelach. Na 8 calowym monitorze możemy dowiedzieć się wszystkiego o stanie samochodu i dzięki prostemu menu szybko skorzystać z wielu przydatnych funkcji. System Audio, przygotowany przez firmę Meridian, składa się z 17 głośników o łącznej mocy 825 W, które to głośniki zapewniają nam lepsze warunki audio niż podczas seansu w kinie.

Silnik

Dostępne w tym samochodzie będą trzy jednostki napędowe, które spełniają normę EURO5

Benzyna
2.0 240 KM

Diesel
2.2 150 KM
2.2 190 KM

Podsumowanie

Gdy samochód pojawi się na rynku późnym latem 2011 roku, zapewne szybko znajdzie wielu nowych nabywców. Evoque kończy pewien etap w firmie Range Rover. Tam, gdzie z fabryk wyjeżdżały brzydkie, koślawe i paliwożerne pudełka, teraz zaczną pojawiać się nowoczesne, przyjazne dla oka i ekonomiczne SUVy.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt